Krátký rozhovor s Ambrou Senatore

Krátký rozhovor s Ambrou Senatore

Krátký rozhovor s Ambrou Senatore

(chor. Passo – Duo v rámci Evropské taneční laboratoře)

Co vám bylo prvním podnětem k vytvoření choreografie Passo – duo?
Prvním podnětem pro mě bylo poprvé řídit skupinu a tančit více, než to bylo v mých sólech (která jsou velmi divadelní). Passo – duo je vlastně první částí hodinového kvinteta. Z tvůrčího hlediska mi byla impulsem práce s replikou a se zaměňováním reality a fikce a s neustálým měněním významu.

Přemýšlíte často o hranicích fikce a reality v běžném životě? Jak vás to ovlivňuje?
Často myslím na hranice fikce a reality v oblasti divadla a performance: aby byl performer na jevišti silný, musí být velmi skutečný, velmi přítomný, ale zároveň opakuje věci, které už byly předem rozhodnuté. Na druhou stranu opakování gest je prázdné bez konkrétní skutečné přítomnosti.
V běžném životě bohužel sleduji, při nejmenším ve své zemi, že máme tendenci pojímat skutečný život jako show: reagujeme na hlavní (a hloupé nebo nebezpečné) modely, které chceme následovat, vše musí být velmi silné, velmi speciální a prosté mezilidské vztahy jsou stále méně přítomny. V běžném životě často žijeme fikci a často nevíme, že je to fikce.
Ale mým zájmem, a základem pro práci na Passo – duo, je to, že věci v běžném životě a v divadle mohou být odlišné od toho, čím se zprvu zdají být.

Jakým způsobem tvoříte? Jste autorem, který si předem v mysli připravuje přesné koncepty nebo je hledáte až v procesu tvorby – v pohybu, na sále, s dalšími spolupracovníky?
Můj proces tvorby je velmi otevřený. Nikdy nezačínám s přesným konceptem nebo nemám jasno, jaké to představení bude. Tvořím se svými spolupracovníky a začínám od toho, co mě upoutá (obraz, myšlenka, přání…) a objevuji s nimi naprosto neznámou cestu.

Máte nějakou zkušenost s českým publikem?
Ne.

Máte nějakou zkušenost s českým současným tancem?
Viděla jsem jen několik českých představení ve Francii, ale už je to delší dobu. Foto: Olimpio Mazzorana

VAŠE HODNOCENÍ

A jak byste představení hodnotili vy?

Hodnoceno 0x

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: