Ohlédnutí za festivalem Letní Letná: Mezi životem a smrtí s kanadskými 7 fingers

Ohlédnutí za festivalem Letní Letná: Mezi životem a smrtí s kanadskými 7 fingers

Ohlédnutí za festivalem Letní Letná: Mezi životem a smrtí s kanadskými 7 fingers

Dalším trumfem letošní produkce Letní Letné se stal vyhlášený soubor 7 fingers z Kanady, země, která v sobě snoubí něco z kultury anglické i francouzské, proto skupina nese i jméno Les 7 Doigts de la main. Sedm prstů jedné ruky. To je seskupení umělců nového cirkusu, kteří společně ovládají množství cirkusových a divadelních disciplín a spolu dohromady tvoří jedinou ruku, která hýbe představením. I když ta ruka má více prstů, než je obvyklé.

V Praze jsme měli možnost zhlédnout sérii představení La Vie, tedy život. Avšak je to nejen život, ale i smrt a zejména onen zvláštní přechod mezi těmito dvěma dimenzemi, co je možné v šapitó pozorovat. 7 fingers nás zavádějí do fantaskního očistce (nebo snad rovnou pekla?), kde vládne hromovládný konferenciér, vítající právě sem spadlého človíčka. Spolu s oním prosťáčkem se publikum seznamuje s ostatními obyvateli tohoto podivného a trochu nebezpečného světa. Exceluje zdánlivě nemohoucí uhrančivý mládenec, připoutaný na invalidní vozík, což mu ale nebrání ve fantastické akrobacii spoléhající jen na jeho silné paže a torzo. Jako ze sanatoria pro duševně choré je přivezena dívka ve svěrací kazajce, která ze svého těla dělá uzly, stejně jako z prostěradla, na kterém se poté houpe. Pán pekel i jeho mučedník spojují síly k virtuóznímu žonglování diabolem. I když publikum někdy přivírá oči a sklání hlavy, to když diabolo letí nad nimi, ledový klid zachovává DJ celého představení, aby nám poté zahrál na sklenice s vodou.
Až přechází zrak nad střídajícími se čísly, jednotlivými výkony a nápady, kterými je představení nabité. Vysoký standard provedení je samozřejmostí, energie a divadelnost také nepokulhávají. Představení se sice nakonec rozpadne do jednotlivých výstupů, nelze tak dlouho udržet divadelní rámec, slušně odstartovaný v začátku, ale není to podstatné. Opět jsme měli možnost vidět špičkovou show se skvělými výkony, při které se dá žasnout nad možnostmi lidského těla a také lidské vynalézavosti. 7 fingers navíc zvládají přidat svým „číslům“ i mnoho divadelního magična. Představení La Vie má prostě šarm. 1. září 2012, Letní Letná

VAŠE HODNOCENÍ

A jak byste představení hodnotili vy?

Hodnoceno 0x

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: