Novinka Spitfire Company

V rámci festivalu Žižkov sobě se představí 19. června soubor Spitfire Company s novým projektem Traffic Dance: Revolution is here... Projekt odehrávající se na speciálně upraveném hasičském autě, které je plně funkční divadelní a hudební scénou, je dílem několika předních mladých umělců:  skladatele Jana Kučery, sochaře Lukáše Raise, choreografky Cecile da Costa a Miřenky Čechové, DJe Matouše Mef Hekela, režiséra Petra Boháče a za Palác Akropolis producenta Martina Poddaného.
Traffic Dance je projektem evropského rozměru. V jediném uměleckém úsilí se prolíná několik současných uměleckých trendů: site-specific (oživování veřejných prostranství, oživování místa a jeho genia loci), divadelní tvar pouličního představeni, taneční a hudební show podobné americkým muzikálovým produkcím, vizuální složka street artu. Dominanta celého projektu je však v samotném pojízdném vehiclu. Jedná se o sen několika lidí, kteří ze starého hasičského auta patřící již mezi veterány udělali plně funkční, pojízdnou divadelně-hudební scénu.
Hlavní ozvláštnění hasičského auta jako mobilního scénického objektu tvoří několik soustav hudebních nástrojů, především perkusí a bubnů. Automobil se tak stává jedním velkým hudebním nástrojem. Po stranách automobilu na speciálně vytvořených plošinách budou bubnovat dva profesionální bubeníci. Na střeše bude dominovat herec a zpěvák Petr Vaněk. Na stejném místě mu bude sekundovat DJ Matouš Mef Hekela. Zadní část automobilu je upravena pro čtyři herce a tanečníky, pro Roberta Janče, Romana Horáka, Jindřišku Křivánkovou a Markétu Vacovskou. Vizuální konstrukční možnosti takto upraveného hasičského automobilu jsou bezbřehé. V jeden moment se z hasičského auta může stát plující loď, následně velký nemotorný brouk, křehká vážka poletující nad vodou, velký buben, který rozezní až 7 herců a hudebníků anebo postmoderní alegorický vůz, jenž řídí svými rytmy DJ. Více o Spitfire Company: http://www.bezhlavi.cz/onas.php

Témata článku

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: