420PEOPLE představuje tři nové taneční filmy

Soubor 420PEOPLE vytvořil v roce 2020 tři taneční filmy, jejichž premiéra proběhne on-line v nejbližších dnech.

Through Glass.

Through Glass.

Premiéra filmu Ohně stroje - Konkurz v režii Jaroslava Brabce a v choreografii Václava Kuneše
se uskuteční 28. 12. 2020 od 20:00 (vstupenky lze koupit zde). Děj tohoto filmu se odehrává (samozřejmě) na konkurzu, kde je castingovým režisérem David Prachař. Ale to, co se na konkurzu stane, už tak samozřejmé není. Trojice nadějných adeptů (Simona Machovičová, Francesca Amante a Filip Staněk) se totiž dostanou dál než čekal i sám režisér. 

Film Through Glass v režii Marka Partyše a v choreografii Sylvy Šafkové bude mít premiéru 30. 12. 2020 od 20:00 (vstupenky zde).  Spojením současného tance a vizuálního příběhu popisuje film obraz pokřivené reality: „Odrazy, úhly pohledu, pokřivená realita… avšak podržíte-li ji proti zrcadlu, půjdou písmena opět správným směrem." Through Glass může být zároveň vnímáno jako určitá reminiscence na knihu Za zrcadlem a co tam Alenka našla, druhou knihu Lewise Carrola o dobrodružstvích Alenky v pohádkových světech. Film nevypráví příběh o světě za zrcadlem, ale o světě, kde současný tanec dokáže vytvořit novou realitu, která pohádkové světy připomíná.

A do třetice film ORĪGĪ v režii Tomáše Vlčka a choreografii Václava Kuneše (vyvtořený v rámci projektu CLASH!) bude k dispozici od 4. 1. 2021 od 20:00.

Témata článku

Ohně stroje - KonkurzORIGItaneční filmThrough Glass

420people

Tanec

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: