Adventní kalendář Jihočeského divadla a inscenace online

Jihočeské divadlo připravilo pro diváky speciální on-line adventní kalendář, i vysílání celých inscenací. Adventní kalendář odhalí každý den až do Vánoc zajímavý obsah: každý ze souborů má pro své diváky připraven a namíchán vlastní mix videí, který si postupně každý den budou příznivci moci otevřít v okénku adventního kalendáře. Kalendář s kulturními pamlsky naleznete zde.

Adventní kalendář Jihočeského divadla a inscenace online

Adventní kalendář Jihočeského divadla a inscenace online

Jihočeské divadlo navíc nabídne pět operních, činoherních i tanečních novinek v online prostoru prostřednictvím Ticketportalu. Z tanečních kousků se můžete těšit 19. prosince záznam nového složeného večera 3+1, a na taneční divadlo Rádio Svobodná Bystrouška v choreografii Petra Zusky 26. prosince. Vstupenky na záznam můžete zakoupit za cenu 100 Kč a inscenaci můžete sledovat v čase od 19.00 do 24.00 hodin. Více info naleznete zde.

 

Zdeněk Mládek na zkoušce své choreografie Pod kůží. Foto: Jihočeské divadlo

3+1 sestává z choreografií tří tanečníků Jihočeského divadla a jednoho hosta. Speciálním hostem bude Viktor Konvalinka, sólista baletu Národního divadla a člen uměleckého uskupení DEKKADANCERS. 

Sebastiano MazziaTančila jsem
Tančila jsem je choreografií o vášni. V současnosti jsme si jako lidé zvykli vynikat ve všem, co děláme: skáčeme vysoko, běháme rychle a už nedokážeme selhat… Ale neměly by láska a vášeň být tím, proč by si nás lidé měli skutečně vážit?Inspirováno životem atypické zpěvačky Florence Foster Jenkins.

Béla Keri Nagy: Whirl
Rotace vesmíru, oběžná dráha naší planety a nekonečný koloběh života nás stále někam táhnou a předurčují naši životní cestu. V průběhu života se však stává, že z nečekaných důvodů z této cesty sejdeme. Časem nám však naše nejniternější instinkty a zkušenosti připomenou, že bychom se neměli vzdávat své cesty a toho, kam skutečně směřujeme.

Zdeněk MládekPod kůží
V každém z nás naráží snaha být sám sebou na potřebu někam patřit. Ať už je nutkání vlastní realizace sebevětší, v situacích ztráty jistoty a bezpečí jsme často zahnáni do kouta a pod kůží nám nevědomky klíčí nevyhnutelnost „jít s davem“.

Viktor KonvalinkaVzpomínky staré paruky
Co vše může cítit starý člověk, který se ocitl v domově důchodců? Cítí se osvobozen od svých denních povinností a konečně ve společnosti nových přátel, či jak uvězněný na samotce a utahován v kazajce svých vlastních pocitů a vzpomínek? Odkázán k životu v novém domově mu zbývá jen přijmout, co nabízí, a žít každý den naplno. A vzpomínat na časy, kdy měl celý život ještě před sebou...

Témata článku

on-line tanec

Balet Jihočeského divadla

Tanec

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: