American Ballet Theatre přesouvá své Spring Gala na YouTube. Uvede držitelku Grammy i step

Newyorské American Ballet Theatre přesunulo jednu ze svých největších událostí, Spring Gala, na platformu YouTube. Jubilejní 80. ročník jarní sezony totiž muselo těleso kvůli pandemii zrušit.  Předtočené představení bude soubor streamovat 13. května v jednu hodinu ráno středoevropského času. Součástí představení bude také vystoupení zpěváků Tonyho Bennetta a Cynthii Erivo.

Spring Gala. Foto: BFA.

Spring Gala. Foto: BFA.

American Ballet Theatre má netradiční osmitýdenní sezonu na jaře a o něco kratší sezonu na podzim, po zbytek roku soubor cestuje se svým repertoárem po světě. Tradiční Spring Gala, které se odehrává v domovské Metropolitní opeře, se však letos nemůže uskutečnit. Tanečníci místo toho poskytnou hodinové představení divákům z celého světa skrze svůj YouTube kanál.

Událostí chce American Ballet Theatre také přimět příznivce tance, aby přispěli do krizového fondu, jímž se snaží pokrýt honoráře umělců i produkčního týmu. Soubor odhaduje, že zrušeným turné po Spojených státech a Blízkém východu přijde o 18 milionu dolarů (více než 450 milionů korun).

Večer otevře držitelka Grammy, zpěvačka Cynthia Erivo, která zazpívá skladbu America the Beautiful. Hudebník Tony Bennett zazpívá píseň Fly Me to the Moon, která doprovodí choreografii Jessicy Lang. Bude se jednat o upravenou verzi choreografie Let Me Sing Forevermore, která byla natočena v newyorském Central Parku. Zatancuje ji spolu žijící pár Catherine Hurlin a Aran Bell.

Na programu je rovněž další dílo choreografky Jessicy Lang, Our Common Fate, která pracovala s hudbou skladatele Davida Langa. American Ballet Theatre uvede také práci choreografky stepu Michelle Dorrance, která adoptovala svůj Dream Within a Dream z roku 2018. Večer zakončí záznam každodenního potlesku pracovníkům v první linii.

 

Témata článku

Spring Gala

American Ballet Theatre

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: