Cirk La Putyka zve 8. dubna na Hit, Tell the Difference

Soubor Cirk La Putyka zve 8. dubna 2020 od 20 hodin v rámci série (A)live diváky na další filmový záznam na svých sociálních sítích. Tentokrát půjde o novocirkusovou inscenaci Hit, Tell the Difference, která v režii principála souboru Rostislava Nováka mladšího propojuje akrobaty, tanečníky, herce a muzikanty ze Rwandy, České republiky a Kanady.

Hit, Tell the Difference. Foto Jakub Jelen.

Hit, Tell the Difference. Foto Jakub Jelen.

Na nekompromisně rozdělené scéně, napůl travnaté a napůl evokující diskotékový parket, se setkalo deset rwandských chlapců a mladých mužů s pohnutými osudy s tanečníky, akrobaty a hudebníky z bohatého Západu. „Kdo je bohatý a kdo chudý? A jak silná je hranice mezi materiálním a duchovním štěstím?,“ ptá se inscenace, která měla premiéru 17. srpna 2017 na festivalu Letní Letná. Filmovému záznamu bude předcházet Novákův živě přenášený úvod, diváci pak budou moci přispět na podporu právě rwandských umělců. Po skončení záznamu bude na YouTube kanálu souboru zdarma ke zhlédnutí dokument Cirkus Rwanda režiséra Michala Vargy o této spolupráci, který byl uveden v roce 2018 i na MFF Karlovy Vary.

Inscenace Hit, Tell the Difference vznikla na základě spolupráce rwandského souboru Future Vision Acrobat, Cirku La Putyka a týmu dokumentaristů, kteří o rwandských umělcích natáčeli film. Do něj přizvali Rostislava Nováka mladšího, aby ve městě Gisenyi, přímo na travnaté pláži u jezera Kivu, s mladými akrobaty uspořádal cirkusový workshop. Od původní myšlenky ale nebylo daleko k projektu přivézt rwandský nový cirkus do Prahy.

V rámci série (A)live mají diváci možnost vidět on-line několikrát týdně kromě filmových záznamů inscenací také pásmo nazvané Backstage s rozhovory se členy souboru Cirk La Putyka, archivními videi i exkurzemi do historie, nebo pořad Homework s videi z domácího prostředí umělců na předem zadaná témata.

Zdroj: ArtsMarketing.CZ

Témata článku

Hit Tell the DifferenceRostislav Novák ml.

Cirk La Putyka

Jatka78

Nový cirkus

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

květen 2021

Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7 8 9
10 11 12
13
14 15 16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31 1 2 3 4 5 6
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: