CLASH! Festival a nový taneční film souboru 420PEOPLE

„Když se spojí klasický a moderní tanec, vznikne nová forma energie,“​​ to je slogan mezinárodního projektu CLASH!, který propojuje klasické formy tance s tancem současným, mladé tanečníky i zájemce všech tanečních úrovní z nejširší veřejnosti s kapacitami tanečního světa a propojuje také svět jako takový. Českou republiku reprezentuje soubor současného tance 420PEOPLE. Ve dnech ​8. – 13. 12. 2020 se bude konat exkluzivní online ​CLASH! INTERNATIONAL FESTIVAL,​ který představí ​celé spektrum aktivit od pěti partnerů festivalu z celé Evropy. V rámci festivalu budou mít premiéru taneční filmy, které natočili jednotlivé soubory ​a doplní jej doprovodný program, který nabídne taneční workshopy a odborné tematické „laboratoře“ se zajímavými hosty.

ORĪGĪ. Foto: Jan Faukner.

ORĪGĪ. Foto: Jan Faukner.

„Bylo nám velkou ctí zapojit se do tohoto světového projektu, protože v tanečním světě má velké renomé. Jeho hlavní myšlenka – propojit všechny taneční světy i všechny, kdo mají rádi tanec, a podporovat tanečníky v jejich rozvoji – je navíc podstatou toho, co děláme my, takže jsme tam hned našli velké souznění,“​ říká Václav Kuneš, umělecký ředitel souboru 420PEOPLE.

420PEOPLE pořádal pod hlavičkou projektu CLASH! mnoho akcí. Pořádá taneční semináře pro studenty uměleckých škol, odborné diskuse v tematických „laboratořích“, které jsou určeny tanečníkům a choreografům, či několikadenní semináře a workshopy pro tanečníky. Velká řada akcí projektu CLASH! je ale určena i širokému publiku. Soubor se totiž v projektu zabývá rozvojem příznivců tance z řad veřejnosti. Díky online dotazníkům a plošnému průzkumu mezi diváky, kteří u nás navštěvují současný tanec, jsme získali spoustu zajímavých informací, jimž chceme přizpůsobit novou marketingovou strategii. Tu představíme na online festivalu, který bude pro všechny diváky zdarma,“ zve Václav Kuneš na netradiční akci nazvanou ​CLASH! International festival.

Vrcholem letošního zapojení souboru 420PEOPLE do projektu CLASH! Bude rozhodně světová premiéra krátkého tanečního filmu ORĪGĪ ​(námět, režie a choreografie: Václav Kuneš, kamera: Tomáš Vlček, tančí: Simona Machovičová, Francesca Amante, Fanny Barrouquére). Online premiéra proběhne v rámci festivalu CLASH! International festival ​dne ​8. prosince 2020. Ten mimo jiné představí široké i odborné veřejnosti výsledky projektu s tématem „rozvoj publika“ a jeho povědomí o projektu i současném tanci.​

Celý festival můžete sledovat zde: vimeo.com/clashproject

Témata článku

ORIGI

420people

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: