ČT Art uvede před Vánocemi inscenaci Louskáček – Vánoční příběh

Čajkovského Louskáček už neodmyslitelně patří k vánoční nabídce baletních divadel na celém světě. Letos ale divadla o vánočních svátcích pro své diváky hrát nemohou. Česká televize a Národní divadlo se proto rozhodly nabídnout tuto slavnou baletní pohádku v předvánočním čase prostřednictvím přímého přenosu z historické budovy Národního divadla. 

Louskáček – Vánoční příběh. Foto: Martin Divíšek.

Louskáček – Vánoční příběh. Foto: Martin Divíšek.

Choreograf Youri Vámos se nechal pro inscenaci, která se už více než patnáct let těší zájmu diváků všeho věku, inspirovat Vánoční koledou Charlese Dickense. Pohádkový příběh dívky Kláry a Louskáčka se tentokrát odehrává v Londýně 19. století, kde během štědrovečerní noci dojde také k zázračné nápravě hamižného a sobeckého obchodníka pana Scrooge. Tančí sólisté souboru Baletu Národního divadla.

Přímý přenos ČT Art odvisílá v pondělí 21. prosince 2020 ve 20 hodin. Zároveň bude možné sledovat také livestreaming na oficiálním YouTube kanále Baletu ND. Záznam představení v i-vysílání ČT a na YouTube kanále Baletu ND bude ke zhlédutí až do 27. prosince.

Témata článku

Louskáček – Vánoční příběhYouri Vámos

Balet Národního divadla

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: