Dance Theatre of Harlem a jeho zimní on-line sezóna

Únor je v U.S.A. měsícem černé historie, během něhož si americký národ připomíná těžkou práci a oběti afro-amerického obyvatelstva. Do oslav se zapojuje také newyorský taneční soubor Dance Theatre of Harlem v rámci své zimní digitální sezóny.

Dance Theatre of Harlem a jeho zimní on-line sezóna

Dance Theatre of Harlem a jeho zimní on-line sezóna

Soubor nabízí na svém webu, youtube kanálu a dalších streamovacích platformách záznamy představení a doplňkový program včetně dokumentů, rozhovorů a krátkých workshopů.
Do 19. února bude k vidění záznam baletu John Henry, příběhu dělníka v ocelárně, který bojuje proti automatizaci provozu. Dílo bylo vytvořeno spoluzakladatelem souboru Arthurem Mitchellem v roce 1988 jako testament jedinečné vytrvalosti, která umožnila lidovému hrdinovi zvítězit navzdory všemu. Záznam byl pořízen v dánském Aarhusu a streamuje ho platforma Stage Access.
Od 20. února můžete zhlédnout inscenaci New Bach rezidenčního choreografa DTH Roberta Garlanda, které mělo premiéru v září 2001. V díle se snoubí neoklasická tradice ve stylu George Balanchine, kultivovaná v souboru od jeho vzniku, a vlivy populární kultury i afrických tradic. Garland tento svůj jedinečný styl nazývá “post-modern-urban neoclassicism”. Kromě díla samotného budou ke zhlédnutí také rozhovory s light designérkou, kostýmní designérkou a s hlavním interprety.

New Bach. Foto: Dance Theatre of Harlem.

Vyvrcholením měsíce černé historie v podání DTH bude uvedení jeho kultovní inscenace Firebird 27. února. Choreograf John Taras pracoval se známou patiturou Igora Stravinského (vytvořenou pro Les Ballets Russes), ale přesunul tradiční ruskou pohádku o ptáku ohniváku do exotického Karibiku. V době svého vzniku v roce 1982 zaznamena inscenace obrovský úspěch a hrála se nepřetržitě přes dvacet let.

Více informací a odkazy na všechny on-line akce naleznete na webu Dance Theatre of Harlem.

Témata článku

Dance Theatre of Harlem

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: