Dance Theatre of Harlem a jeho zimní on-line sezóna

Únor je v U.S.A. měsícem černé historie, během něhož si americký národ připomíná těžkou práci a oběti afro-amerického obyvatelstva. Do oslav se zapojuje také newyorský taneční soubor Dance Theatre of Harlem v rámci své zimní digitální sezóny.

Dance Theatre of Harlem a jeho zimní on-line sezóna

Dance Theatre of Harlem a jeho zimní on-line sezóna

Soubor nabízí na svém webu, youtube kanálu a dalších streamovacích platformách záznamy představení a doplňkový program včetně dokumentů, rozhovorů a krátkých workshopů.
Do 19. února bude k vidění záznam baletu John Henry, příběhu dělníka v ocelárně, který bojuje proti automatizaci provozu. Dílo bylo vytvořeno spoluzakladatelem souboru Arthurem Mitchellem v roce 1988 jako testament jedinečné vytrvalosti, která umožnila lidovému hrdinovi zvítězit navzdory všemu. Záznam byl pořízen v dánském Aarhusu a streamuje ho platforma Stage Access.
Od 20. února můžete zhlédnout inscenaci New Bach rezidenčního choreografa DTH Roberta Garlanda, které mělo premiéru v září 2001. V díle se snoubí neoklasická tradice ve stylu George Balanchine, kultivovaná v souboru od jeho vzniku, a vlivy populární kultury i afrických tradic. Garland tento svůj jedinečný styl nazývá “post-modern-urban neoclassicism”. Kromě díla samotného budou ke zhlédnutí také rozhovory s light designérkou, kostýmní designérkou a s hlavním interprety.

New Bach. Foto: Dance Theatre of Harlem.

Vyvrcholením měsíce černé historie v podání DTH bude uvedení jeho kultovní inscenace Firebird 27. února. Choreograf John Taras pracoval se známou patiturou Igora Stravinského (vytvořenou pro Les Ballets Russes), ale přesunul tradiční ruskou pohádku o ptáku ohniváku do exotického Karibiku. V době svého vzniku v roce 1982 zaznamena inscenace obrovský úspěch a hrála se nepřetržitě přes dvacet let.

Více informací a odkazy na všechny on-line akce naleznete na webu Dance Theatre of Harlem.

Témata článku

Dance Theatre of Harlem

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

květen 2021

Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7 8 9
10 11 12
13
14 15 16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31 1 2 3 4 5 6
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: