Divadlo J. K. Tyla odvysílá Zkrocení zlé ženy

Divadlo J. K. Tyla pokračuje v projektu První řada u Vás doma a připravuje vysílání oceňované taneční adaptace Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy. Oblíbenou taneční inscenaci ze svého repertoáru uvede plzeňské divadlo v sobotu 3. dubna od 19.00. V baletu  budou mezi sebou soupeřit oblíbení sólisté Jarmila Hruškociová a Richard Ševčík.

Divadlo J. K. Tyla odvysílá Zkrocení zlé ženy

Divadlo J. K. Tyla odvysílá Zkrocení zlé ženy

Vstupenky na představení si diváci mohou zakoupit na portále GoOut, který jim nejpozději 24 hodin před začátkem akce pošle link ke sledování záznamu platný od začátku vysílání až do půlnoci toho daného dne. Prodej vstupenek končí se začátkem konkrétní akce, tedy v 19.00.

Zkrocení zlé ženy mělo premiéru v listopadu 2018 ve Velkém divadle na původní hudbu skladatele, klavíristy a dirigenta Jana Kučery a v choreografii a režii Aleny Peškové, která příběh o hubaté a nezvladatelné Kateřině a její sestry, milé a poslušné Bianky, zasadila do 50. let 20. století. Originálnímu tanečnímu přetlumočení se dostalo uznání nejen od diváků, ale také od odborné kritiky. Na celostátní přehlídce Balet 2019 získalo Zkrocení zlé ženy hlavní cenu za nejlepší inscenaci a autor hudby Jan Kučera obdržel čestné uznání.

Vstupenky k zakoupení zde: bit.ly/ZkroceniGoOut

Dalšími inscenacemi zařazenými do projektu První řada u Vás doma jsou komedie Brouk v hlavě, Každý má svou pravdu, opery Věc Makropulos a Prodaná nevěsta, pohádky Sněhurka, Povídání o pejskovi a kočičce a Papageno v kouzelném lese. Na natáčení divadlo spolupracuje s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Více informací naleznou zájemci na webových stránkách divadla.

Témata článku

Alena PeškováZkrocení zlé ženy

Balet divadla J. K. Tyla v Plzni

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: