Izraelská taneční scéna se otevírá divákům. Nabízí záznamy Vertigo Dance Company i lekce Gaga

Izraelská taneční scéna se v době izolace otevírá publiku. Ke shlédnutí je plná verze představení Vertigo Dance Company s názvem Yama. Batsheva Dance Company Ohada Naharina zase nabízí workshopy pohybového jazyka Gaga. Vyučuje jak z Tel Avivu, tak z New Yorku. Záznamy tanečních představení zpřístupnila izraelská opera.

Batshava Dance Company.

Batshava Dance Company.

Prostřednictvím Facebooku se nyní můžete podívat na bezmála hodinové představení Yama (Rybník), které se zabývá mezilidskými konflikty a možnostmi jejich řešení. Co se týče pohybového vyjádření, choreografka Noa Wetheim se inspirovala pohybem vody a vlněním.

Další slavný izraelský soubor, Batsheva Dance Company, zprostředkovává osmkrát denně lekce stylu Gaga, a to jak z New Yorku, tak z Tel Avivu. Stejně jako Graham Dance Company se uskupení touto cestou snaží také získat finanční prostředky pro své fungování, a užívá fundraisingové platformy. Tanečníkům se zde podařilo vybrat v přepočtu již přes dva miliony dvě stě tisíc korun. Doporučený příspěvek za jednu lekci je v přepočtu kolem sto třiceti korun.

„V současné situaci, kdy jsou lidé po celém světě izolováni jeden od druhého, vás zveme k lekcím Gaga, abychom se propojili jakožto komunita z pohodlí našich domovů či kanceláří. Jak tomu v Gaga bývá, budeme naslouchat dělu dříve, než mu řekneme, co má dělat, napojíme se na naše prožívání a užijeme si trénink,“ uvádí soubor. Hodiny probíhají přes video platformu Zoom.

„Mnozí vyučující stylu Gaga po celém světě jsou nezávislými freelancery, kteří nemají možnost zabezpečit si práci v době jako je tato. Máme minimální zaměstnanecké benefity a jsme téměř bez možnosti našetřit si předem. Většina naší práce je zrušena kvůli izolaci a restrikcím,“ píší dále tanečníci. Na jejich podporu už přispělo okolo pěti tisíc lidí.

Své archivy zpřístupnila také The Israeli Opera v Tel Avivu, která nabízí prostřednictvím Facebooku taneční i operní představení.

 

Témata článku

gaga

Batshava Dance CompanyVertigo Dance Company

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

květen 2021

Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7 8 9
10 11 12
13
14 15 16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31 1 2 3 4 5 6
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: