Královský balet streamuje choreografii Within the Golden Hour. K dispozici bude měsíc

Londýnský Královský balet bude v pátek 13. listopadu živě vysílat představení Within the Golden Hour. Inscenace začne ve 20.30 hodin středoevropského času a pro jeho zhlédnutí je nutné si zakoupit lístek prostřednictvím stránek Královské opery. Cena vstupenky je v přepočtu 297 korun.

Within the Golden Hour. Foto: Tristram Kenton.

Within the Golden Hour. Foto: Tristram Kenton.

Záznam streamu následně bude k dispozici celý měsíc, až do 13. prosince. Jedná se o součást projektu #OurHouseToYourHouse, který Královský balet spustil již na jaře. Zpracování živého vysílání do záznamu bude pravděpodobně trvat, soubor proto upozorňuje, že nemusí být k dispozici bezprostředně po skončení online představení.

Královský balet rovněž vyzývá k finanční podpoře své práce. „Živí vystoupení je sdíleným zážitkem, a naše publikum je v centru dění na jevišti, online, v kinech i uvnitř komunity. Globální pandemie letos ovlivnila veškeré umělecké organizace napříč světem,“ připomíná. „Ztrácíme tři libry z každých pěti vydělaných, a jakákoliv podpora státu nám pomůže jen částečně. Potřebujeme vaši pomoc, aby se umělci mohli vrátit zpět na jeviště,“ žádá soubor.

Within the Golden Hour je choreografie o jednom dějství tvůrce Christophera Wheeldona. Ten se pro svou práci rozhodl využít hudbu Antonia Vivaldiho. Premiéru odehrál v roce 2008 balet v San Franciscu ve War Memorial Opera House. Londýnský Královský balet představení poprvé inscenoval v roce 2016.

 

Témata článku

Christopher WheeldonWithin the Golden Hour

The Royal Ballet

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: