Martha Graham Dance Company zahájila lekce na Instagramu. Žádá o příspěvek na podporu fungování

Martha Graham Dance Company odstartovala koncem března online výuku skrze Instagram Live. Vznikl také fundraising, do nějž každý může přispět libovolnou částkou, a pomoci tak souboru v době, kdy nemůže performovat. „Žádný dar není příliš velký nebo příliš malý,“ vyzývá uskupení.

Martha Graham Dance Company.

Martha Graham Dance Company.

Americký soubor vyučuje na Instagramu převážně Graham techniku a nabízí až několik lekcí denně. Střídají se jak lektoři, tak i úrovně pokročilosti, zapojit se tedy mohou jak začátečníci, tak pokročilí. Graham Dance Company zveřejňuje rozvrh na týden dopředu, podrobně jej můžete prostudovat zde (k uvedeným časům je nutné přičíst 6 hodin). „Doufáme, že se nám podaří propojit tanečníky graham techniky napříč zeměmi,“ uvádí soubor. „Chceme pokračovat v pohybu, dýchání a sebevyjádření během těchto náročných časů.“

Tanečníci Graham Company také založili fond na podporu své činnosti v době, kdy museli zrušit všechna představení a turné. Z kýžených 20 tisíc dolarů (v přepočtu více než půl milionu korun) se jim již podařilo vybrat více než 13 tisíc (přes 330 tisíc korun. „Naše turné a milovaná New York City Session byla zrušeny či odloženy, před námi je spousta výzev a nejistot, a přišli jsme o stálý příjem, na němž jsme velmi závislí. Abychom mohli i nadále zůstat oddaní umění a jeho živé komunitě, pokorně vás žádáme o pomoc v tomto turbulentním období, žádají tanečníci.

 

 

 

Témata článku

on-line taneční lekce

Martha Graham Dance Company

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: