Party s tanečníkem Lady Gaga, sólistkou newyorského baletu nebo contemporary z obýváku

Taneční kurzy po celém světě se přesouvají do online prostoru, a tak mají i čeští milovníci a milovnice tance unikátní příležitost zacvičit si s hvězdami.

Mark Kanemura. Zdroj: Instagram.

Mark Kanemura. Zdroj: Instagram.

Bývalý tanečník Lady Gaga a účastník populární soutěže So You Think You Can Dance Mark Kanemura začal v souvislosti s pandemií koronaviru živě vysílat taneční party na svém Instagramu. „Všichni jsme na stejné lodi. Vše je zrušené nebo posunuté. Jsem zaseknutý doma a nic moc nemůžu dělat. Ale jednu věc mohu, a to pořádat taneční party a propojit se s lidmi,“ řekl tanečník serveru Today. Kanemura vysvětluje, že nejde o to, aby byl člověk taneční profesionál nebo se držel jeho instrukcí. „Lidé mohou očekávat paruku, konfety a skvělou popovou hudbu. A také se zapotí!“ slibuje. Živá taneční setkání Kanemura vysílá ze svého obýváku denně a jejich čas oznamuje na Instagramu.

Tanečník, který žije v Los Angeles, začal s prvními „večírky“ již minulý týden, a snaží se jimi oslovit svých více než 660 tisíc sledujících. Každé vysílání zahajuje tak, že se seznámí se všemi, kteří se rozhodli připojit, zjistí, odkud jsou a jak se jim daří. „Propojit se s lidmi inspirativním způsobem a upustit přitom páru pro mě vždy bylo velmi důležité,“ říká. Party trvají kolem deseti či patnácti minut a instruktor spontánně vymýšlí několik jednoduchých kroků, které účastníci mohou opakovat, anebo improvizovat. Kanemura podotýká, že tanec je pro něj způsobem terapie. Je prý rád, že v nejistém období globální pandemie může dodat lidem pocit pospolitosti a radosti. Počet tancujících se pohybuje v řádech tisíců a zahrnuje účastníky z celých Spojených států, ale třeba také z Itálie nebo Polska.

Možnost zatančit si v obýváku nabízí také americké CLI studios. Na svých stránkách dočasně uveřejňuje zdarma hodinové živé streamingy kurzů různých stylů, od současného tance po hiphop. „Hovořili jsme s našimi partnery a širší taneční komunitou, a skutečně potřebují způsob, jak podpořit své tanečníky v tomto složitém období,” říká ředitel CLI studios Jon Arpino.

Na Instagramu živě vysílá ze svého domova také sólistka newyorského baletu Tiler Peck, a to každý den v šest hodin středoevropského času. Do programu zařazuje jak trénink u „tyče”, tak na špičkách.

Anglický národní balet na svém Facebookovém profilu přenáší trénink klasického tance s Tamarou Rojou a živým klavírním doprovodem, který mohou diváci buď pasivně sledovat, či se z domova také přidat.

Zdroj: Today, CLI, Instagram a FB.

 

 

Témata článku

CLI StudiosMark Kanemurataneční pártyTiler Peck

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: