POCKETART představí nový taneční film Folds of Touch

28. dubna představí soubor POCKETART choreografky Johany Pockové taneční film Folds of Touch (Záhyby doteku) na on-line platformě Vimeo.

POCKETART představí nový taneční film Folds of Touch

POCKETART představí nový taneční film Folds of Touch

Film vychází z představení Plné sklady citů, které je mezigeneračním experimentem zkoumajícím aspekty ženství inspirované autentickými životními vzpomínkami choreografčiny babičky. Kamera zachycuje čtyři profesionální tanečnice, osmiletou dívku a devadesátiletou babičku na jevišti. Kamera snímá představení dokumentárně v reálném čase jeho průběhu, přesto nevzniká dokumentární, ale samostatný fiktivní film.

Odkaz na lístky za dobrovolné vstupné: https://goout.net/cs/listky/folds-of-touch/qlei/

Příroda nás obdařila city, plnými sklady citů, ale někdy chybí kupec. Chceme věčně milovat, „chodit po vzduchu“. Jsme vášnivé loutky, avšak máme lstivé choutky. Nekonečný závod tužeb a snů. Naší zbraní je něha. Naivita kamenem úrazu. Potácíme se mezi chvílemi jistot, sebejistot a pochyb, úplné ztracenosti. Noříme se do svých pocitů. Chceme je pak sdílet a rozebírat v kruhu důvěrnic. Potom probrat jejich názory ještě v menším kruhu důvěrnic a nakonec zjistíme, že si stejně poradíme nejlépe samy. Mladí touží, staří vzpomíná.

Témata článku

Folds of TouchJohana Pocková

PocketArt

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: