Sasha Waltz & Guests uvede 6. března livestream experimentálního projektu In C

Berlínský taneční soubor Sasha Waltz & Guests začíná v roce 2021 inovativní umělecký proces, který vyústí v kontinuální produkci digitálních i živých formátů. Skladba „In C“ (1964) amerického minimalisty Terryho Rileyho tvoří hudební podklad tohoto tvůrčího procesu; jedná se o otevřenou kompozici, která byla ve své době revoluční a je považována za první dílo minimalistické hudby. Sasha Waltz a její tanečníci rozvíjejí na základě této skladby choreografický materiál, který sleduje podobně variabilní strukturu a záměrně otevřenou formu, tedy není koncipován jako ukončený divadelní kus.

Sasha Waltz & Guests uvede 6. března livestream experimentálního projektu In C

Sasha Waltz & Guests uvede 6. března livestream experimentálního projektu In C

V roce 2001 vydal soubor Bang on a Can vysoce uznávanou nahrávku jejich interpretace skladby „In C“ na jedinečnou kombinaci nástrojů z celého světa.

6. března od 20:00 bude In C v podání Sasha Waltz & Guests a na nahrávku Bang on a Can poprvé uvedena v podobě livestreamu z berlínského prostoru radicalsystem. Jedná se o experimentální, neustále se vyvíjející proces, který navazuje na dlouhodobý umělecký přístup souboru soustředící se na dialog mezi tancem, hudbou a prostorem, jak digitálně, tak naživo. Zároveň tento projekt zkoumá možnosti flexibilní umělecké produkce v době pandemie a také možnosti umělecké výměny i napříč národními hranicemi. Pohybové fráze f.e. byly rovněž nahrány jako instruktážní videa, která umožní tanečníkům nastudovat si choreografický materiál digitálně a na dálku i v budoucnosti.

Livestream můžete sledovat na stránkách souboru, na arte.tv nebo na Facebook Live.

Témata článku

Bang on a CanIn CradicalsystemTerry Riley

Sasha Waltz & Guests

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: