Staňte se součástí společného tance. Nu Dance Fest vyzývá k zaslání krátkých choreografií

Přestože původní dubnový termín slovenského Nu Dance Festu zaměřeného na současný tanec a pohybové divadlo musel být zrušen, organizátoři přišli s projektem, který propojí amatérskou i profesionální taneční komunitu i v omezených podmínkách. Stačí zaslat do 15. dubna libovolnou sedmivteřinovou choreografii, která se stane součástí společné taneční sekvence E-CHO.

Staňte se součástí společného tance. Nu Dance Fest vyzývá k zaslání krátkých choreografií

Staňte se součástí společného tance. Nu Dance Fest vyzývá k zaslání krátkých choreografií

„Psychologové radí soustředit se v omezených podmínkách na věci, které máme k dispozici, nikoliv na ty, které nemáme. Nemáme publikum, jeviště, hlediště, společný kolektiv, světla, technickou režii, whiskey v baru po představení. Máme mobil, internet, mnoho času (na rozdíl od zdravotníků, kterým jen všichni s úctou vzdáváme hold),“ říkají organizátoři festivalu.

Organizátoři vyzývají všechny přátele tance a Nu Dance Festu, ale hlavně ty, již měli účinkovat na dubnovém festivalu, aby se zapojili. Stačí poslat maximálně sedmivteřinové pohybové video, a to do 15. dubna. Výsledná složená taneční sekvence se objeví na webu a Facebooku festivalu ku příležitosti mezinárodního dne tance 29. dubna.

„Zapojit se dá tak, že účastník nahraje, klidně na mobil, sedmivteřinové video své vymyšlené choreografie, která nemusí být profesionální, pošle nám ho a dá nám vědět, kolikátý v pořadí chce být zařazený ve výsledném sestřihu,“ říká Eva Vozárová, PR manažerka festivalu. Pořadí v choreografii si zvolíte jednoduše tak, že uvedete v těle e-mailu číslo od 1 do 100. Postup, jak se zúčastnit krok za krokem, naleznete zde.

Pokud se bude festival moci uskutečnit v náhradním srpnovém termínu, choreografie E-CHO se bude tancovat živě každý večer, a to jak amatéry, tak profesionály – zúčastnit se bude moci každý. Zájemci se budou moci choreografii naučit z komentovaného videozáznamu. Náhradní termín akce je prozatím 12. – 16. srpna letošního roku.

 

Témata článku

E-CHOMezinárodní den tanceonline choreografický projekt

Tanec

Nu Dance Fest

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: