Tanec ve sněhu za polárním kruhem: Can you come down and fetch me?

Norský taneční soubor Kartellet uvede v sobotu 27. března on-line verzi svého (obvykle interaktivního) představení Can you come down and fetch me? Dva tanečníci Inge Martin Helgesen and Sigurd Johan Heide v průběhu inscenace zkoumají své pohybové schopnosti a znalosti na hraně mezi hravostí a vážností. Performativní trio doplňují hudebníci Benjamin Mørk (mechanické piano) a zpěvačka sámských zpěvů joik Emma Elliane Oskal Valkeapää. Přizpůsobují hudební materiál stavu tanečníků: stavu mužské fyzikality, vážnosti a her. Násilných her.

Foto: Kartellet.

Foto: Kartellet.

Sigurd Johan Heide a jeho soubor Kartellet se dlouhodobě a úspěšně věnuje zkoumání využití norského lidového tance a hudby v kontextu současné taneční tvorby. Jejich inscenace jsou také často interaktivní, daří se jim diváky zapojovat do inscenace nenásilnou a přívětivou formou. Od svého vzniku v roce 2012 vytvořil soubor čtyři úspěšné inscenace, touruje po všech severských zemích a získal několik významných cen, včetně Ceny norské divadelní kritiky (Kritikerprisen) 2016 za představení DoPPler.

Speciální video verze díla Can you come down and fetch me? s novou hudbou je natočená tak, aby divákům co nejlépe zprostředkovala fyzický kontakt tanečníků. Celé čtyřicetiminutové představení, odehrávající se v zasněžené krajině u severonorského Tromsø, je natočené na jeden záběr, což představovalo velkou výzvu pro štáb i interprety.

Streaming se odehraje v sobotu 27. března od 20:00 na webových stránkách divadla Riksscenen. Lístek stojí 150 NRK.

 

Témata článku

Kartellet

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: