Taneční lekce on-line: Český tanec reaguje na mimořádná opatření

K nejrůznějším iniciativám, které se snaží suplovat volnočasové aktivity online verzí, se přidává i český tanec. Dvakrát denně se živě vysílají lekce tance choreografa Václava Kuneše, projekt Laterny magiky Nová scéna Studio jedenkrát denně vysílá lekci pilates, a i ostravské studio Move se přesouvá na virtuální platformy.

Václav Kuneš. Zdroj: FB 420people.org.

Václav Kuneš. Zdroj: FB 420people.org.

„Přidejte se k nám on-line, protože tanec a pohyb nám teď mohou pomoci udržet a nabít pozitivní energií,“ uvádí skupina 420People. Její zakladatel Václav Kuneš v době omezení volného pohybu osob poskytuje denně live stream pohybových lekcí. V 10.30 hodin vede lekce v češtině, v 17.00 pak i v angličtině. Vysílání je možné sledovat na Facebooku 420People či na Instagramu Václava Kuneše.

K iniciativě online lekcí zdarma se přidal také soubor Laterny magiky, který standardně provozuje taneční lekce Nová scéna Studio. Nyní vysílá denně v 11 hodin lekci pilates pod vedením tanečníka Ondřeje Martiše.

Pegagožky ostravského studia MOVE Jana Ryšlavá a Tereza Cigánková zase sdílí na Instragramu krátká videa s tipy na cviky, které člověk může dělat doma na omezeném prostoru, a použít k tomu běžné předměty, třeba schůdky Ikea nebo tenisák.

Témata článku

Ondřej MartišTaneční lekce onlineVáclav Kuneš

420peopleLaterna magikaMove Ostrava

Tanec

Cinderella Ballet - Baletní lekce z domova

vložil LH

IP: 111.239.252.69
Reaguje na:
Dnes se uskutečnila v historii první baletní lekce online na
https://www.youtube.com/channel/UC3n6REs00RVNV2Dxk9rocnA
Zveme vás každý čtvrtek od 19h na 45min treninku u tyče na volnosti a pak 20min špičky

Ballet Classes Home office
+2 0 ! Odpovědět

Zobrazit další komentáře 1

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: