Taneční videohra NINCS z dílny Dana Pala Creativity

Dana Pala Creativity uvede 27. května 2021 online premiéru originálního tanečního filmu Nincs. Tanečně filmová videohra je inspirovaná stejnojmenným projektem, uvedeným v roce 2019. Divák se bude mít možnost dostat do herního pole svým tipem na vítěze. Hru bude nadále sledovat se všemi herními prvky a originálními animacemi. Nincs vychází z herních principů a představí se v něm tři taneční hráči. Originální výtvarné plánky deskových her a herních objektů výtvarníka Jana Kopřivy posloužily jako námět. Autorský tým z nich čerpá a dále aplikuje jednotlivé ideje. Někdy využívá pouze geometrickou pravidelnost uspořádání scény jako hracího pole, jindy zapojuje drobné rekvizity k posouvání děje, anebo si osvojuje celý herní koncept cesty za vítězstvím. 

Taneční videohra NINCS z dílny Dana Pala Creativity

Taneční videohra NINCS z dílny Dana Pala Creativity

Autorkou konceptu, režie a choreografie je choreografka a tanečnice Dana Pala, která se představí také v roli jedné z hráček. Doplní ji tanečnice Jana Maroušková a tanečník kongského původu Don Mulefu. Společně si všichni tři zahrají taneční videohru Nincs, během které budou procházet situacemi a úkoly, tak aby dosáhli vytoužené výhry.

Pro komplexní uchopení konceptu hry je choreografie doplněna hudebními motivy, jejichž autorem je Martin Vít s bohatými zkušenostmi z tvorby hudebních doprovodů k mobilním hrám. Originální světelný design jako součást scénografie připravuje mexický umělec Isrohan Alvarez. Filmová videohra bude doplněna zajímavou animací Petra Raista Šťastného a dalších. 

Tanečníci svým pohybem neztvárňují pouze bezduché a lehkovážné figurky, ale vytváří nám paralelu na současnou problematiku společnosti a jedince v ní. Jaké je to být sólový hráč, anebo součást týmu? Co všechno jsme nebo nejsme schopni udělat, abychom se dostali dál? Kolik máme životů? Co je dál? A jaké je být první nebo poslední? 

„Jsme figurkami společenské, zábavné hry našeho světa. Někdy nás čeká souhra a jindy možná prohra. Na té cestě za vysněnými cíly musíme neustále překonávat sami sebe. Někdy musíme porazit soupeře, jindy podpořit spoluhráče. Důležité je, že i cesta je cíl,” dodává Dana Pala. 

Více informací zde.

Zdroj: Dana Pala Creativity 

Témata článku

Dana Pala Creativity

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: