Televize NAŽIVO nabídne Osiřelý západ Spolku Kašpar, drive-in Mikuláše i noční novocirkusový kabaret. Nově spouští Multikameru

Nová Televize NAŽIVO, která od 20. listopadu vysílá živě divadelní představení, koncerty i pořady pro děti, připravila na tento týden bohatý program - svéráznou irskou komedii Osiřelý západ Spolku Kašpar v režii Jakuba Špalka, druhé pokračování strhujícího novocirkusového nočního kabaretu Late Night Show Cirku La Putyka, tentokrát s předními zahraničními akrobaty, přenos ze speciálního drive-in Mikuláše v prostoru Jatek78, talk-show Kupé v lese divadla Vosto5 s Beatou Hlavenkovou, “berlínskou” inscenaci Roots Cirku La Putyka, pohádky či ranní rozcvičení pro děti. Nově mohou diváci některé pořady v archivu na platformě filmnazivo.cz vidět z pohledu multikamery, tj. mohou prostřihávat autorský záběr s pohledy dalších kamer umístěných například na kostýmech herců či hudebníků.

 

Televize NAŽIVO nabídne Osiřelý západ Spolku Kašpar, drive-in Mikuláše i noční novocirkusový kabaret. Nově spouští Multikameru

Televize NAŽIVO nabídne Osiřelý západ Spolku Kašpar, drive-in Mikuláše i noční novocirkusový kabaret. Nově spouští Multikameru

Večer 2. prosince od 20 hodin bude Televize NAŽIVO patřit průlomovému formátu Divadlo Naživo s inscenací Osiřelý západ Spolku Kašpar z Divadla v Celetné. V této svérázné komedii Martina McDonagha, která se odehrává v irském městečku Leenane, v režii Jakuba Špalka herecky excelují Matouš Ruml, Petr Lněnička, Lukáš Jůza a Tereza Rumlová.

3. prosince od 20 hodin odvysílá televize talk-show Kupé v lese divadla Vosto5, tentokrát s Beatou Hlavenkovou.

V pátek 4. prosince od 22 hodin zavede Televize NAŽIVO diváky do prostředí nočních tančíren, barů a kabaretů. Druhé pokračování Late Night Show Cirku La Putyka nabídne v přímém přenosu v režii Ethana Law strhující spojení nového cirkusu, tance a hudby s výjimečnými zahraničními akrobaty, herci a tanečníky, které znají fanoušci z předchozích představení Cirku La Putyka - Lisa Matilda Angberg, Esmeralda Nikolajeff, Mira Leonard, Remi Martin, Mandi Orozco, Olivia Weinstein a Stefan Swoboda. “Těšte se také na krátký dokument o přírodě, speciální hudební číslo slavného perkusionisty Remi Martina a krátkou ukázku show L.I.A.R,” líčí Ethan Law. Jako největší lákadlo ke sledování poslouží ohlas režiséra Rosti Nováka ml. po prvním díle Late Night Show: “Včerejší večer byl naprosto neskutečný. Pořad takto nabitý emocemi si podle nás zaslouží vidět každý! Je to totiž takový zážitek, že si přejeme ho sdílet s vámi znovu a znovu!

Každý rok 5. prosince obsadí Jatka78 létající andělé, skákající čerti a zářící Mikuláš v podání herců Cirku La Putyka a jejich hostů. Nejinak tomu bude i letos, i když z důvodu protikoronavirových opatření v netradiční podobě - od 18 hodin jako drive-in Mikulášská Jatka pro malé i velké diváky v autech. “Že je něco ´jinak´ pociťujeme již od března. Důležité je však to nevzdávat a hlavně děti nepřipravit o Mikuláše. To vše zcela bezpečně,” vysvětluje ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta. Divadelní sál se zároveň promění na Mikulášskou Ústřednu! V rámci tradičního formátu Ústředny78 si budou moci nejen děti telefonicky popovídat s čerty, anděly a Mikulášem. Kdo se nedostane autem na Jatka78 (je nutné předem zakoupit vstupenku), můžete Mikulášskou sledovat právě v Televizi NAŽIVO, kde bude navíc následovat pohádka Ivany Bílkové O dvanácti měsíčkách. Ve stejný den již od 15 hodin uvidí diváci televize navíc Vánoční příběh Divadla Já to jsem.

Celý prosinec měl na Jatkách78 původně patřit inscenaci Roots Cirku La Putyka. Ta vznikla jako druhá část trilogie Family Roots in Black Black Woods režiséra Rosti Nováka ml. v berlínském divadle Chamäleon a vypráví skrze osobní příběhy poetickou i drsnou historii cirkusového umění. 7. prosince od 20.00 ji Televize NAŽIVO uvede v přímém přenosu v unikátním formátu Film Naživo. 

Rána ve všední dny od 7.30 do 7.50 a v reprízách po celé odpoledne (14:00, 16:00, 18:00) budou na Televizi NAŽIVO patřit tradičně Domanéži, kde si děti mohou protáhnout těla a procvičit cirkusové techniky.

Pro ty, kteří živé přenosy v prvních deseti dnech vysílání nestihli, nově Televize NAŽIVO vysílá také reprízy jednotlivých pořadů, například Divadlo Naživo — Macbeth - Too Much Blood / Divadlo Na zábradlí, Kabaret Pot a Lesk — Launch, Film Naživo — Lenka Dusilová & Aid Kid nebo Divadlo Naživo — Proton!!! / Vosto5.

 

MULTIKAMERA

Televize NAŽIVO je vedle svého smyslu a obsahu výlučná svými vizuálními formáty, které  vychází z tvorby režiséra Viktora Tauše a kameramana Martina Douby. Nová aplikace multi kamera umožňuje divákům v odložené sledovanosti na www.filmnazivo.cz prostřihávat autorský záběr s pohledy dalších kamer. V případě divadla, cirkusu a tance jde o kamery instalované v kostýmech herců. Divák tak může prožít akrobacii z pohledu performera nebo s hercem během představení odejít do šatny a čekat na další výstup. V případě koncertů jde o kamery snímající jednotlivé hudebníky. Divák tak bude moci koncert sledovat skrze zvoleného hudebníka hrající na specifický nástroj a studovat jeho hru. “Fascinuje mě možnost prozkoumávat potenciál kinematografie coby součásti živé kultury. Je to čas počáteční hravosti, ve světě nesvázaném zkušeností a z ní vzešlými konvencemi. Věřím, že se nám právě díky kinematografickému pohledu na živou kulturu daří divákům zprostředkovat skutečně emocionální, sdílený prožitek a radost, kterou kinematografie i živá kultura jsou pro mne především,” říká Viktor Tauš.

 

Televize NAŽIVO začala vysílat 20. listopadu 2020 v multiplexu č. 23 v reakci na vládní opatření zcela omezující uvádění živé kultury. Zakladateli jsou spřátelené soubory Cirk La Putyka, Jatka78 a společnost HEAVEN’S GATE režiséra Viktora Tauše. Televize NAŽIVO nabízí aktuální živou divadelní, hudební i dětskou tvorbu. Snaží se tak propojit živou kulturu s diváky u obrazovek. Unikátní formáty a specifický kinematografický jazyk definuje jedinečnost zážitku, jenž se stává alternativou živé kultury. Vše, co divák vidí, se odehrává naživo, teď a tady. Uvidí každý přešlap, přeřek, omyl, ale také pocítí adrenalin performerů, když dělají salto, dech zpěváků či společné štěstí po odehraném představení. Veškeré pořady je možné zhlédnout také v tzv. odložené sledovanosti za poplatek na platformě www.filmnazivo.cz, polovina příspěvku putuje jednotlivým souborům a polovina na vznik nových pořadů.

Témata článku

Multižánrové

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: