YAG Ohada Naharina v exkluzivní on-line „one-time“ premiéře

V sobotu 21. listopadu od 20:00 středoevropského času uvede soubor Batsheva Company na internetu exkluzivní premiéru taneční inscenace Ohada Naharina YAG, adaptovanou pro obrazovku.

YAG Ohada Naharina v exkluzivní on-line „one-time“ premiéře

YAG Ohada Naharina v exkluzivní on-line „one-time“ premiéře

Autor Redakce TA

Inscenace YAG byla původně vytvořená pro tanečníky Batshevy v roce 1996 a od té doby ji inscenovaly i na další světové soubory. Jedná se o vůbec první kus z repertoáru Batshevy, který je speciálně adaptován pro obrazovku. V procesu adaptace, která vznikla v říjnu 2020, Naharin cíleně používá kinematografického jazyku jako choreograf a režisér, přičemž spolupracuje s video umělcem Roeem Shaltim.

Toto on-line promítání, zpřístupněné za poplatek 50 šekelů (cca 330 Kč) se uskuteční pouze jednou a nebude tedy možné si jej pustit později, zastavovat či přetáčet. Den po streamingu, v neděli 22. listopadu od 20:00 bude následovat živá debata s choreografem Ohadem Naharinem a Hila Cohen-Schneidermanem, kurátorem Bat Yam Museums, zdarma pro držitele lístků.

A konečně, ti, kteří budou chtít vyzkoušet Naharinův taneční styl na vlastní kůži, se mohou za poplatek účastnit on-line gaga lekce již před sobotním představením, od 17:00. Držitelé lístků na představení budou mít na lekci 20% slevu.

Více informací a odkaz na prodej lístků naleznete zde.

Témata článku

Ohad Naharinon-line tanecon-line taneční lekceYAG

Batsheva Dance Company

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: