Není všechno zlato, co se třpytí!

Není všechno zlato, co se třpytí!

Není všechno zlato, co se třpytí!

Také jste někdy narazili na plakát s pompézním ohlášením, že k nám přijede soubor Royal Moscow Ballet? Ještě aby ne, jejich poutače se objevují na vývěsních plochách s železnou pravidelností. 

V prosinci minulého roku jsem zhlédla Labutí jezero v podání tohoto tělesa, které „patří mezi nejprestižnější baletní soubory Ruska“. Tušila jsem, že nepůjde o žádné veledílo, ale i přesto naprosto předčili mé očekávání. Překvapilo mě už množství lidí, kteří se řítili z metra na Vyšehradě do Kongresového centra. Do sálu, který byl plný! Sálu, který čítá 2764 míst! Sálu, kam jen naše dva lístky stály 3000 Kč! Štěstí, že jsem byla pozvána!

Po prvních tónech Čajkovského hudby mi bylo jasné, že se žádný zázrak konat nebude. V kulisách, které vypadaly, že zažily největší slávu Ulanovové, se objevil sbor, který by strčili do kapsy i studenti konzervatoře. Uklidňovala jsem se tím, že úroveň určitě napraví sólisté. Pletla jsem se. Moc. Po jejich příchodu na jeviště jsem se s vytřeštěnýma očima začala otáčet na svůj doprovod a snažila se mu telepaticky vysvětlit, že tohle nezvládnu. Princ by byl zřejmě raději někde jinde a Odetta začala a skončila u exhibice svých rozsahových možností. Odešly jsme v půlce. Naštvané na to, jak podobná představení kazí vkus nachytaných diváků a tahají z jejich kapes horentní částky za lístky. 

Takže až si někdy někde přečtete, že: „Praha a Ostrava budou v prosinci svědkem špičkového baletního představení v podání předního světového souboru Royal Moscow Ballet… Celý soubor sídlí v ruském hlavním městě Moskvě a mezi jeho členy patří jen ti pečlivě vybraní tanečníci z celé země… Soubor sklízí úspěchy na všech kontinentech a právem patří mezi nejvytíženější soubory světa…,“ vzpomeňte si, že není všechno zlato, co se třpytí.

P.S: Citováno z: https://www.informuji.cz/akce/praha/90122-royal-moscow-ballet-labuti-jezero-praha/

Témata článku

Tanec

Komentář

vložil Jevgenij

IP: 94.112.101.34
Reaguje na:
V Moskvě nikdo neví sbor Moscow Royal Ballet, takový prostě neexistuje.

Zobrazit další komentáře 1

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: