Natálie Erbesová

Natálie Erbesová

Bc. MgA. Natálie Erbesová absolvovala Francouzský jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Taneční vědu na HAMU, kde pokračuje v doktorském studiu. V roce 2013 se účastnila mezinárodního intenzivního kurzu zaměřeného na taneční antropologii IPEDAK/IPEDAM v norském Trondheimu. Pod vedením Françoise Carlier se v roce 2018 účastnila taneční stáže zaměřené na metodu Danse Libre Malkovsky, která probíhala v jihofrancouzském Callian. Ve své diplomové práci se zaměřila na tři zástupce české taneční enklávy ve Francii v 1. polovině 20. století – Františka Malkovského, Emanuela Siblíka a Zdenku Podhajskou. V rámci doktorského studia téma rozšiřuje a mapuje umělecké aktivity dalších českých tanečníků ve Francii v období moderny.


Texty autora

Největší přání aneb Marná snaha po jeho dosažení

Po čem nejvíce toužíte? A dokázali byste onu touhu, co vás ovládá a žene k dosažení vysněného cíle, zatančit? Vystihnout fenomén motivace jako hnacího motoru k uskutečnění nějakého přání se ve svém novém projektu pokusila choreografka Jana Burkiewiczová.

Festival Dance Life! – Nakažlivá taneční euforie

Milovníkům tance se po roce opět naskytla jedinečná příležitost seznámit se s nepřeberným množstvím tanečních stylů a vyzkoušet si je „na vlastní tělo“ pod jednou střechou. Dance Life! se konal na brněnském výstavišti letos již pošesté, ve dnech 10.–12. listopadu rozzářil tváře více než dvěma tisícům tanečníků.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE