Natálie Erbesová

Natálie Erbesová

Bc. MgA. Natálie Erbesová absolvovala Francouzský jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně (práce Traduction commentée de la Philosophie de la danse de Paul Valéry) a Taneční vědu na HAMU, kde pokračuje v doktorském studiu. V roce 2013 se účastnila mezinárodního intenzivního kurzu zaměřeného na taneční antropologii IPEDAK/IPEDAM v norském Trondheimu a v roce 2018 taneční stáže zaměřené na metodu Danse Libre Malkovsky pod vedením Françoise Carlier. Ve své diplomové práci se zaměřila na tři zástupce české taneční enklávy ve Francii v 1. polovině 20. století – Františka Malkovského, Emanuela Siblíka a Zdenku Podhajskou. V rámci doktorského studia téma rozšiřuje a mapuje umělecké aktivity dalších českých tanečníků ve Francii v období moderny. Na Pražská taneční konzervatoři vyučuje dějiny tance a baletu. 


Texty autora

Dvojité výročí Zdenky Podhajské

Zdenka Podhajská (27. 8. 1901 – 4. 8. 1991) je v širším uměleckém povědomí známá jako neúnavná celoživotní propagátorka české moderní hudby. Méně známou etapu jejího života představuje ta část, kdy se naplno věnovala tanci.

Největší přání aneb Marná snaha po jeho dosažení

Po čem nejvíce toužíte? A dokázali byste onu touhu, co vás ovládá a žene k dosažení vysněného cíle, zatančit? Vystihnout fenomén motivace jako hnacího motoru k uskutečnění nějakého přání se ve svém novém projektu pokusila choreografka Jana Burkiewiczová.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE