Book Me 2019 - prodejní knižní výstava letos v Kampusu Hybernská

Book Me 2019

Book Me 2019

Výstava odborné literatury Book Me, kterou už po sedmé pořádá Nakladatelství AMU, se v letošním roce zaměří na oblast hudby, divadla, filmu, tance a fotografie. Přes 300 aktuálních českých i zahraničních odborných titulů od desítek nakladatelů najdou návštěvníci mezi 27. a 30. dubnem 2019 v prostorách Kampusu Hybernská. Rozšířená nabídka letos čeká zájemce o výzkum publika a práci s ním. Na podobě výstavy a doprovodném programu výstavy se podílejí studenti všech fakult AMU a na odborné části programu spolupracujeme s Kanceláří Kreativní Evropy.

Výstava bude zahájena v sobotu 27. dubna v 19 hodin komponovaným hudebním programem. Po úvodním slově výstavu otevřou zvukoprostorovými intervencemi studenti AMU pod vedením Jana Trojana. Následovat bude první možnost prohlédnout si vystavené knihy a malé občerstvení. Poté bude výstava otevřena každý den od 28. do 30. 4. mezi 11:00 a 20:30.

Doprovodný program pokračuje v pondělí 29. dubna, kdy je připraven seminář Evropské příležitosti pro nakladatele a překladatele od 13 hodin a následně od 18 hodin prezentace studentských projektů, které se věnují práci s publikem a jeho výzkumu. Večer pak následuje ve 20:30 projekce filmu Každý mladý muž (Pavel Juráček, 1965) s úvodním slovem Jana Bernarda, filmového teoretika a pedagoga FAMU, který současně představí novou knihu Václav Havel a film z produkce Národního filmového archivu.

Každoročně je architektonické řešení výstavního prostoru navržené přímo pro Book Me. Letos vizuální podobu výstavy připravují studenti scénografie z katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Výstavu doplní instalace studentky FAMU reflektující vztah čtenáře a knihy. Pořadatelem výstavy je Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, doprovodný program připravujeme ve spolupráci s Kanceláří Kreativní Evropy. Dovoz zahraniční literatury zajišťuje společnost Kuba Libri.

Výstava je po celou dobu konání prodejní. Více zde.

Zdroj: NAMU

Témata článku

Book MeNAMU

Kampus Hybernská

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: