Cena Clio Award pro Báru Prášilovou a Comtech Can za kreativní kampaň pro festival TANEC PRAHA 2019

Foto Bára Prášilová.

Foto Bára Prášilová.

Kreativní kampaň pro festival TANEC PRAHA 2019 z dílny fotografky Báry Prášilové a agentury COMTECH_CAN získala bronz ve světové soutěži Clio Awards. Ve světě reklamy je Clio Awards jednou z nejdůležitějších událostí. Kampaň festivalu TANEC PRAHA 2019 se dočkala mimořádného uznání už letos v dubnu, kdy v rámci udělování kreativních cen ADC Awards / Louskáček získala zlato v kategorii fotografie. Navíc se její videa z téže dílny dostala do magazínu Shots. Více na www.tanecpraha.cz.

„Když si vzpomenu, jak jsem před rokem celý koncept vymýšlela a po večerech kreslila pod lampičkou…a pak zpovzdálí sleduju, jak se kampani daří na druhé straně zeměkoule, tak mi to pak dodává motivaci se přenést i přes ty momenty, které v mé profesi zas tak zalité hollywoodským sluncem nejsou,“ komentuje ocenění Bára Prášilová.

Soutěž Clio Awards byla založena v roce 1959 k oslavě tvůrčího mistrovství v reklamě. Oceňuje nejlepší světové počiny na poli reklamy, designu a komunikace.

„Touhou každého kreativce je poměřovat se s nejlepšími ve svém oboru. Jak na domácí tak i mezinárodní scéně. A snem je potom v tomhle soupeření uspět,“ říká kreativní ředitel agentury COMTECH_CAN Roman Číhalík a dodává: „Já ocenění přijímám s pokorou a motivací pro další práci, která se dá dělat vždy lépe, než si dokážeme v daný okamžik představit. Věřím, že když je člověk důsledný, otevřený  a pokorný, tak přijde další úspěch. Věřím v úspěch týmu, který je víc než jednotlivec. A v tomto projektu se sešel excelentní tým. Díky za to, díky všem.“

Na vzniku klíčových vizuálů a video spotu se podíleli:
Advertising Agency: COMTECH_CAN
Creative Director: Petr Vlasák, Roman Číhalík
Art Director: Bára Prášilová, Roman Číhalík
Photographer / Director: Bára Prášilová
Copywriter: Petr Vlasák
Kameraman: David Markovič
Hudba Floex (Tomáš Dvořák) – spolupracující mj. s Terezou Hradilkovou
Tanečníci: Markéta Jandová, Zuzana Havrlantová, Adam Orszulik, Jan Razima
Postprodukce – Tomáš Chabrus Hájek
Styling – Milina Havrlantová
Hair styling – Aneta Slavíková (Salon Petra Měchurová)
Produkce Tanec Praha z.ú.
Designer: Eduard Čaniga, Manuel Prada
Account manager: Kateřina Klementová

Mezinárodní festival TANEC PRAHA patří ke klíčovým akcím, jimiž se může Česká republika chlubit. Nejvyššího ocenění dosáhl ke svému 25. výročí, kdy byl v posledním roce programu EU Culture (2013) vyhodnocen na 1. místě se 100% bodovým hodnocením mezi 236 festivaly všech žánrů v EU. V novém programovém období byl v prvním hodnocení EFA (European Festivals Association) jediným českým laureátem EFFE Label (Europe for Festivals – Festivals for Europe). V oblasti umění znamená TANEC PRAHA totéž co Pražské jaro v hudbě nebo MFF Karlovy Vary ve filmu, konstatují nejen zahraniční experti.

Za 30 let festivalu TANEC PRAHA jsme vyzkoušeli spolupráci s různými inspirativními kreativními týmy a vždy hledali cestu, jak přiblížit mimořádnost tanečního umění co nejširší divácké obci. Motto ,Zvědavost je šance na zážitek‘ vyplynulo z bouřlivých diskusí o tom, co českého diváka láká, jaké bariéry musí překonat, aby učinil ,krok do neznáma‘, jak otevřít brány vlastní fantazii. Letos se to povedlo skvěle a já za to děkuji jak Báře Prášilové a kreativní agentuře COMTECH_CAN, tak obětavému týmu Tance Praha a zapojeným umělcům, jejichž práce nebyla ani trochu lehká,“ dodává Yvona Kreuzmannová, ředitelka a zakladatelka Tance Praha.

Zdroj: Tanec Praha z.ú.

Témata článku

Bára PrášilováClio Awards

Tanec

Tanec Praha

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: