Tanec Praha

Na fotbal do divadla aneb VIVAT MESSI

Messi. Kouzelné slůvko. Příjmení, které stačí jen letmo vyslovit a drtivá většina kluků rozmanitého věku ví, o kom je řeč. 

Akram Khan na pouti z Bangladéše do Londýna

Oceňovaná inscenace DESH britského choreografa Akrama Khana se po několikaleté odmlce vrátila do repertoáru jeho souboru, který s ní opět cestuje po světě. 

Příběhy Afriky vyprávěné černošskými tanečníky

TANEC PRAHA uvedl představení Příběhy Afriky složené ze Sinais Particulares tanečnice a choreografky Mai Juli Machado původem Mosambiku a Man Rec a Wo-Man senegalského tanečníka a choreografa Amaly Dianora.

When the Bleeding Stops – Osvobozující a léčivá moc tance

Tuto reflexi jsem původně vůbec neměla v plánu psát. Do divadla jsem doběhla na poslední chvíli a jen matně si vybavovala, co mě dnes večer v té festivalové a premiérové smršti čeká, anotaci jsem si nestihla přečíst… 

Encantado – Kouzlo svobody

Festival TANEC PRAHA letos příhodně zahájila živelná brazilská show Encantado, která nás svou přímostí vytrhla z únavy finišující sezony a vrátila zpět od intelektuálního tápání k základní podstatě. 

Festival TANEC PRAHA představuje program 36. ročníku

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2024 se odehraje od 2. do 27. června na několika pražských scénách a ve více než 20 městech a obcích České republiky.

SWAN LAKE SOLO – Když se tanec stává politickým

V rámci pražského programu 35. ročníku festivalu TANEC PRAHA se na prknech Divadla PONEC prezentovala Olga Dukhovnaya. Ve své interpretaci klasického baletu Labutí jezero vyvrací plno představ, které o Čajkovského baletu máme.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE