Divadlo Ponec

Divadlo Ponec pořádá workshopy Dramaturgie v tanci

Na začátek prosince připravuje Divadlo Ponec poslední z letošní série workshopů Dramaturgie v tanci. Tentokrát povedou třídenní sezení zkušení dramaturgové Rodia Vomvolou (GR/NL) a Yasen Vasilev (BG/BE).

Poslední letošní premiéra v Divadle Ponec bude o naší kůži

V závěru listopadu – 27. 11. – se v Divadle Ponec poprvé představí taneční inscenace s prvky detektivního thrilleru Rukavičkářské závody. V této performanci choreografky Terezy Lenerové se fikce prolíná se zážitky s naší vlastní kůží.

Listopadové tipy z divadla Ponec: Premiéry Lonesome COWBOY a Rukavičkářské závody

Pátého listopadu se v Cirqueon LAB představí premiéra site specific projektu Tomáše Janypky s názvem Lonesome COWBOY. Co všechno by mohl a měl pojmout ideální kovboj v dnešní době? Jaký by byl ideální kovboj v podobě muže – Tomáše Janypky? Osamělost jako otázka i odpověď. Ponec – divadlo pro tanec / Tanec Praha je koproducentem inscenace.

Temporary Collective na měsíc v divadle Ponec

Temporary Collective má za sebou premiéru inscenace GEO, uvedenou 7. října v rámci divadelního festivalu 4+4 dny v pohybu. Novinkou v repertoáru ale teprve započal jejich měsíc v divadle Ponec.

Společně sami – Tanec ve stínu rusko-ukrajinské války

Poslední zářijový den zasvětilo divadlo PONEC ukrajinskému tanečnímu umění. V premiérovém večeru uvedlo tvorbu choreografky Yany Reutové, která sestavila program tří dvacetiminutových kusů: Ztraceni, Neviditelné stopy a Nekonečné rozhovory. 

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE