Divadlo Ponec

Absolventské choreografie studentů HAMU v PONCI

Jak je již zvykem, i letos divadlo PONEC v květnu roztančí choreografie studentů absolventských ročníků katedry tance HAMU. Tentokrát se uskuteční dva večery, které budou patřit Gabriele Galiové, Lukášovi Homolovi a Ester Trčkové.

PONEC má novou Uměleckou radu

PONEC – stálá scéna pro současný tanec – prochází výraznými proměnami. S obnoveným týmem divadla bude nově spolupracovat Umělecká rada tvořená třemi externími odborníky: Dagmar Bednárikovou, Sylvou Šafkovou a Honzou Malíkem.

Festival Cirkopolis odkrývá zahraniční program

Na jedenáctý ročník mezinárodního novocirkusového festivalu Cirkopolis se sjedou umělci z různých koutů Evropy. Festival přivítá umělce i diváky od 11. do 17. února v Paláci Akropolis, Ponci – divadle pro tanec, v prostorách současného Divadla Archa, Kasárnách Karlín a CIRQUEON LABu.

Rukavičkářské závody – Etika kůže

Kůže, ať už lidská, nebo zvířecí, se stala námětem jedné z posledních premiér letošního roku v divadle PONEC. Česká choreografka Tereza Lenerová ve své novince nazvané Rukavičkářské závody nastolila etická témata zacházení se zvířaty.

Divadlo Ponec pořádá workshopy Dramaturgie v tanci

Na začátek prosince připravuje Divadlo Ponec poslední z letošní série workshopů Dramaturgie v tanci. Tentokrát povedou třídenní sezení zkušení dramaturgové Rodia Vomvolou (GR/NL) a Yasen Vasilev (BG/BE).

Poslední letošní premiéra v Divadle Ponec bude o naší kůži

V závěru listopadu – 27. 11. – se v Divadle Ponec poprvé představí taneční inscenace s prvky detektivního thrilleru Rukavičkářské závody. V této performanci choreografky Terezy Lenerové se fikce prolíná se zážitky s naší vlastní kůží.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE