Choreografové z HAMU zahajují novou sezonu

Po koronavirové odmlce se Nová generace, platforma pro uvádění studentských choreografií posluchačů HAMU, vrací do divadel. Již 6. září 2020 se v divadle DISK uskuteční první večer nové sezony, kde se představí choreografie Evy Rezové, tvůrčího týmu Veroniky Ghisi, Anny Šefrnové a Adély Voldrábové a nového performativního uskupení SPOLK. Tři dny na to, 9. září, se koná absolventský večer tří choreografů bakalářského studia. Své absolventské choreografie budou prezentovat Natálie Matysková, Eva Rezová a Jan Razima v KD Mlejn.

Choreografové z HAMU zahajují novou sezonu

Choreografové z HAMU zahajují novou sezonu

V neděli 6. září se v DISKu představí tři různé choreografie, které však mají něco společného – všechny jsou velmi čerstvé a všechny jsou prezentovány jako work in progress. Eva Rezová uvede svou choreografii Back to Antwerp, která se pár dní poté dočká premiéry. Toto dílo je inspirováno studijním pobytem choreografky v Belgii: „Vzpomínka, ohlédnutí se, zpověď z půlroční stáže v Antverpách“ (z anotace). Další dvě prezentované choreografie jsou výsledkem studentských rezidencí ve Studiu ALTA.  Choreografii Klínem vytvořilo tvůrčí trio Veronika Ghisi, Anna Šefrnová a Adéla Voldrábová. Anotace přibližuje dílo následovně: „Klíny vryté do hlíny s velkým úsilím a ty je prostě jen tak bez námahy čteš z knihy, která se ti válí v batohu. Co vyryješ ty? A kde se to bude válet?“. Poslední uváděnou choreografií je work in progress uskupení SPOLK. Toto uskupení vzniklo z bývalých spolužáků Duncan Centre, kteří se rozhodli pokračovat ve společné tvorbě, ačkoliv již nestudují na jedné škole. A tak vzniklo jejich první představení S dovolením!. Inspirací pro tvorbu jim byl spěch a vynucené čekání.

Další večer bude, jak již bylo zmíněno, věnován nastávajícím absolventům bakalářského programu choreografie a odehraje se v KD Mlejn 9. záři. Natálie Matysková uvede choreografii Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým, která je inspirována románem Borise Viana Pěna dní. Tato choreografie vznikla ve spolupráci s jazzovými muzikanty (studenti HAMU i jiných škol), kteří v představení doprovází tanec živou hudbou. Další choreografie tohoto večera Back to Antwerp Evy Rezové se dočká oficiální premiéry po nedávném uvedení v DISKu. Posledním choreografem tohoto večera bude Jan Razima, který se ve své práci Fake and Famous zabývá fenoménem popkultury a věnuje se nejen její nablýskané, ale i té odvrácené straně.

Později během podzimu proběhne ještě několik večerů Nové generace, konkrétně 29.9., 7.10. a 28.–29.11. (festival), vše v divadle DISK.

Zdroj: Nová generace

Témata článku

Adéla VoldrábováAnna ŠefrnováEva RezováHAMUJan RazimaNatálie MatyskováNová generaceVeronika Ghisi

SPOLK

Divadlo DISKKD Mlejn

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: