Členové Cirku La Putyka vystoupí ve svých sólových projektech

Členové Cirku La Putyka vystoupí ve svých sólových projektech

Členové Cirku La Putyka vystoupí ve svých sólových projektech

Na konci května se na Jatka78 vrátí Cirk La Putyka. Konkrétně čtyři jeho členové, kteří uvedou své sólové projekty. Coline Mazurek, Valentin Verdure, Šárka Bočková a Vojtěch Fülep předvedou 29. a 30. května 2016 dvě představení v jednom večeru - taneční maraton i poetickou pohybovou inscenaci o vztazích.
První část večera nese název Championnat. Vznikla ve spolupráci dvou francouzských umělců, Coline Mazurek a Valentina Verdureho, známých z putykářských inscenací Dolls nebo Family, a choreografa Simona Tanguyho. Tentokrát se vydávají na soutěžní taneční maraton, ve kterém nejde o vítězství, ale o překonání hranic vlastních fyzických možností. Každých dvanáct vteřin dvacetiminutové soutěže se ozve pípnutí, které nařizuje změnu. Akrobaté předvedou celkem sto změn – nové číslo, pohyb, cokoli. Projekt se inspiruje filmem Sydneyho Pollacka Koně se také střílejí, z jehož finále Coline a Valentin vycházejí. „Výsledkem je inscenace přesahující hranice klasické novocirkusové show, zkouška fyzických i psychických možností akrobatů, kteří se specializují na párovou akrobacii,“ dodávají organizátoři.
Na Championnat naváží Šárka Bočková a Vojtěch Fülep projektem 3CM, který připravili společně s finským režisérem Maksimem Komarem, jehož nejnovější premiéru Opaque Jatka78 uvedla na začátku měsíce. „Pohybová inscenace se věnuje vztahu muže a ženy, tedy tématu na první pohled banálnímu. Tvůrčí trojice pojala koncept jako poetickou pohádku pro dospělé, která je založená na reálných situacích. Dvě v rozlišných sférách samostatně existující bytosti se setkávají a kontrastují na pozadí herectví, klaunérie, současného tance a závěsné akrobacie. 3CM fungují jako vzdálenost, která může dělit jednoho od druhého, nebo jako ona drobná míra, která občas stačí na to, aby se lidé od sebe vzdálili. Inscenace je o přibližování a vzdalování, touze a neopětování, potkávání a míjení, pochopení a neporozumění, unikání a přibližování a také o štěstí a zklamání,“ uzavírají organizátoři.

Vstupenky na www.jatka78.cz.

Zdroj: Jatka78

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: