Desátý ročník knižní výstavy Book Me proběhne v GAMU na Malostranském náměstí

Výstava Book Me, pořádaná Nakladatelstvím AMU, každoročně přináší výběr takřka tří stovek aktuálních knižních titulů od desítek nakladatelů z tuzemska i ze zahraničí. Jedná se o publikace zaměřené na film, hudbu, divadlo, tanec a fotografii, které vyšly v posledních dvou letech. Vystaveny budou knihy českých a slovenských univerzitních a oborových nakladatelů a nebudou chybět ani velké světové vydavatelské domy jako Palgrave Macmillan, Routledge a další. Zastřešujícím tématem jubilejního ročníku je velmi aktuální téma udržitelnosti. Ta se odráží v tématech části vystavených knih, ve výtvarném řešení i v doprovodných programech. Výstava bude přístupná mezi 2. a 5. listopadem každý den od 10 do 19 hodin.

Desátý ročník knižní výstavy Book Me proběhne v GAMU na Malostranském náměstí

Desátý ročník knižní výstavy Book Me proběhne v GAMU na Malostranském náměstí

O výběr anglickojazyčných titulů se každý rok starají odborní rešeršisté, kteří ze světové produkce vybírají nejzajímavější novinkové publikace věnované praxi i reflexi tvorby performativních umění. Jejich výběr doplňuje produkce českých a slovenských oborových a univerzitních nakladatelství. Letos se zúčastní Akropolis, Bärenreiter Praha, Wo-Men, Divadelný ústav Bratislava, Vydavatelství FF UK, Institut umění – Divadelní ústav, Karolinum, JAMU, Nová beseda, Národní filmový archiv, Slovenský filmový ústav, Vysoká škola múzických umění, Brkola a také časopisy Fotograf a Taneční aktuality. Nakladatelství AMU tak již více než 10 let udržuje tradici, v jejímž rámci odborníkům i zájemcům z široké veřejnosti přináší na jednom místě nové kvalitní odborné publikace a umožňuje nahlédnout, kde se nachází diskuse v oboru a jaké trendy a interdisciplinární prodchnutí nastávají.

Knihy budou po čtyři dny připraveny k prolistování a případnému zakoupení v prostorách Galerie AMU (GAMU) na Malostranském náměstí. Pro jejich prezentaci vznikne přímo na místě speciální policový systém v podobě organické konstrukce ze starých žebříků. „Výstavu Book Me poprvé otevřeme veřejnosti 2. listopadu od 10 hodin ráno. Tentýž den večer od 18 hodin pak její zahájení oslavíme vernisáží. V rámci doprovodného programu se mohou zájemci zúčastnit přednášky s diskusí na téma ,Budoucnost a udržitelnost akademického publikování‘ a také workshopu koptské knižní vazby. Od 3. listopadu bude možné ve stejném prostoru zhlédnout vedle Book Me také výstavu ,Papír a film‘, věnovanou autorským knihám a autorským filmům,“ zve organizátorka výstavy Eva Zavřelová.

Zdroj: Eva Zavřelová

Témata článku

GAMU

Praha

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: