Festival TANEC PRAHA v červnu opět roztančí Ostravu

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA v Ostravě proběhne od 13. do 20. června 2020. Festival zahájí rodinné odpoledne s LEGOrytmem, který je koncipován pro venkovní prostory a v Ostravě uvede do pohybu zahrádku před kulturním centrem Cooltour. Představení je inspirováno olympiádou a mladému i dospělému divákovi položí otázky – co je to výkon, povinnost, řád a svoboda? Následující sobotu na Prokešově náměstí vyroste ekosystém tvořený šesticí performerek v inscenaci Assemblage skupiny ME-SA choreografky Martiny Hajdyly Lacové, která je ukázkou česko-slovenské taneční scény. Více na www.tanecpraha.cz.

LEGOrytmus. Foto Linda Průšová.

LEGOrytmus. Foto Linda Průšová.

„Mám velkou radost, že z dvacítky dosavadních partnerů festivalu TANEC PRAHA v regionech se jich 17 rozhodlo jít do rizika červnové akce s námi. Velmi si váží nabídky kvalitních českých inscenací, kterou pečlivě vybíráme každým rokem, a berou v potaz, že mezinárodní program je letos prakticky nemožný, s výjimkou Slovenska, které tak tak otevřelo hranice. Veškeré nejistoty kolem vládních opatření tak přemohla velká chuť zpřístupnit lidem taneční umění po celé ČR,” říká ředitelka a zakladatelka Tance Praha Yvona Kreuzmannová.

Program v Ostravě:

So | 13/06 | 17:00 | Zahrádka před Cooltourem / VEN.ku TANCI I Family Friendly tYhle/Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus

So | 20/06 | 17:00 | Prokešovo nám. / VEN.ku TANCI I Family Friendly ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (CZ/SK): Assemblage Festival

Zdroj: Kulturní centrum Cooltour

Témata článku

AssemblageLEGOrytmusOstrava

ME-SAtYhle

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: