Finský soubor Circo Aereo přiveze z berlínského kabaretu na Jatka78 kouzla a magii, ale i hadí ženu a práskání bičem

Kouzelnické triky a iluze, prvotřídní akrobacii, scénografii plnou tajemství, závratnou snovou atmosféru, ale i třeba hadí ženu a práskání bičem... To vše a mnohem více slibuje divoké kabaretní představení in_between. Do pražského divadla Jatka78 ho přiveze od 18. do 22. října po jarní premiéře ve slavném berlínském kabaretu Chamäleon Theatre finský soubor Circo Aereo. Představení vytvořil režisér Maksim Komaro, umělecký šéf souboru a jedna z nejdůležitějších osobností evropského novocirkusového divadla. Jeho tvorbu znají čeští diváci z úspěšných inscenací Slapstick Sonata, Play, Batacchio, Isole, Kaleidoscope a Senses, které nazkoušel a uváděl v České republice právě se souborem Cirk La Putyka. Představení in_between je vhodné i pro děti od 6 let a jazykově bezbariérové.

in_between. Foto: Andy Phillipson

in_between. Foto: Andy Phillipson

„Když se mě někdo zeptá na styl mé práce, vždy odpovídám, že je to tak nějak na pomezí – in-between – současného a tradičního; něco mezi – in-between – zábavným a zvláštním," vysvětluje název představení in_between režisér Maksim Komaro, který do něj obsadil sedm herců, akrobatů a tanečníků různých národností. Své umění předvedou Alyssa Bunce – akrobacie na závěsných kruzích, hadí žena, Ole Lehmkuhl – cyr wheel, Eetu Ranta – práskání bičem, Sini Saari – akrobacie na závěsném laně, Anna Shvedkova – párová akrobacie, tanec Vogue, Onni Toivonen – žonglování a Saleh Yazdani – párová akrobacie, handstand.

Představení in_between mělo premiéru letos v březnu v berlínském kabaretu Chamäleon Theatre, pro který Cirk La Putyka a režisér Rostislav Novák mladší vytvořili na míru představení Roots (2016) a Memories of Fools (2019), které se poté také hrály na Jatkách78. Nadšené ohlasy na in_between na sebe pak nenechaly čekat: „in_between je osobitá směs analogových a hmatatelných prvků na jedné straně a jemných poetických momentů na straně druhé,“ napsal Theater der Zeit. „Na konci nebudete chtít odejít ze závratného, okouzlujícího vesmíru Circo Aereo,“ lákal Berliner Morgenpost, podobně jako kulturradio: „Snové scény, které nelze opustit a o kterých chcete nadále snít. To vše s fantastickou uměleckou precizností.“ Magazín Mit Vergnügen se k hodnocení přidal: „Představení, kterého se nebudete moci nabažit,“ stejně jako BZ: „Mise splněna: skvělá zábava“.

Celkově pražská scéna Jatka78 zaměřená na nový cirkus, tanec, neverbální a alternativní divadlo nabídne v první polovině sezóny od září do prosince celkem sedm premiér – vedle Cirku La Putyka také Dekkadancers s netradičním hudebně-tanečním zpracování klasiky Tramvaj do stanice touha v režii portugalského choreografa a režiséra Arthura Pity, tanečně-novocirkusové představení Radiant souboru Holektiv inspirované kauzou polských skleníků pro pěstování zeleniny, a vedle Circo Aereo ještě jednu českou premiéru: švédská Kompani Giraff přiveze na Jatka78 rodinné představení Goldbergovy variace, která přenese diváky do světa vynálezů, experimentů a disciplín, jako jsou akrobacie, žonglování nebo balancování.

Zdroj: Cirk La Putyka

Témata článku

Cirk La Putyka

Jatka78

MultižánrovéNový cirkus

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: