Losers Cirque Company oživí Branické divadlo. Soubor spustil crowdfundigovou kampaň na Hit Hitu

Novocirkusový soubor Losers Cirque Company bude mít vlastní domovskou scénu. Pod svá křídla si bere Branické divadlo, které nově ponese název Divadlo BRAVO! a stane se centrem nového cirkusu v Praze. Přes prázdniny začne rozsáhlá rekonstrukce divadla, která chátrající Branické divadlo promění v moderní divadelní prostor s kabaretním sezením i příjemným zázemím pro diváky včetně kavárny. Praha 4 tak získá nové kulturní centrum s bohatým programem nejen pro dospělé a vznikne nová alternativní scéna. „Naším společným přáním je vytvořit prostředí, kam se budou lidé chodit bavit a kam se budou rádi vracet. Chceme, aby Braníkem opět znělo BRAVO!,“ říká principál Losers Cirque Company Petr Horníček a dodává: „V našem plánovaném programu myslíme i na nejmenší diváky. Chceme prostor otevřít co nejširšímu publiku.“ Více informací na www.divadlobravo.cz a www.hithit.cz/divadlobravo.

Losers Cirque Company oživí Branické divadlo. Soubor spustil crowdfundigovou kampaň na Hit Hitu

Losers Cirque Company oživí Branické divadlo. Soubor spustil crowdfundigovou kampaň na Hit Hitu

Cílem rekonstrukce je vrátit divadlu jeho někdejší lesk a slávu. Losers Cirque Company chtějí, aby to v Braníku opět začalo žít. Naváží na slavnou tradici pantomimy, která se zde na přelomu 80. a 90. let s úspěchem hrála. Ke spolupráci přizvali přední osobnost současné české pantomimy Radima Vizváryho, držitele ceny Thálie 2016. Divadlo BRAVO! se stane jeho domovskou scénou, na kterou přesune všechna svá představení i nové premiéry. Pro Losers je to zcela zlomové období, kdy s vlastní scénou přicházejí úplně nové možnosti a projekty přímo na míru vlastních prostor.

Rekonstrukce Divadla Bravo! bude probíhat pod taktovkou architektonického ateliéru A69, konkrétně pod vedením architektů Borise RedčenkovaProkopa Tomáška a Jaroslava Wertiga. Na rekonstrukci se ale může podílet kdokoli, a to finančně.  Soubor zahájil kampaň na HIT HITU, kde mohou všichni jeho příznivci a fanoušci přispět na nový domov Losers Cirque Company. Na oplátku si budou moci vybrat odměnu dle výše svého příspěvku. Za symbolickou částku tu lze získat například originální lůzří pexeso. Na ty, co si trošku připlatí, pak čeká speciální lůzří rouška a další bohatá nabídka z jejich merche. Dále lze také adoptovat sedačku v novém divadle nebo si objednat kurz v Losers Academy.

Slavnostní předání divadla do rukou „Lůzrů“ mělo proběhnout 14. března 2020 a o pár dní později mělo Divadlo BRAVO! ještě před rekonstrukcí přivítat první diváky na premiéře inscenace pro děti Mimjové. Současná situace zrušila nejenom slavnostní předávání divadla, ale zrušila všechna vystupování souboru. I přesto, že „Lůzři“ ze dne na den přišli o práci i o příjmy, neztrácení naději a intenzivně pracují na přípravách rekonstrukce.

Detaily Hit Hitové kampaně
Veškerý výtěžek HitHitové kampaně půjde na nákup techniky a úpravu prostor Branického divadla. Sbírka je rozdělena do tří částí: CHCI JE VIDĚT A SLYŠET (1 mil.) - za první vybraný milion plánuje soubor nakoupit do divadla své vlastní osvětlení a ozvučení, které nyní chybí. CHCI U TOHO SEDĚT (2 mil.) – v současné chvíli je v divadle 309 sedaček, které jsou částečně poničené a špinavé. Pokud se podaří vybrat miliony dva, budou se moci pořídit nové, pohodlné židle a divadlo předělat na kabaretní sezení, takové, jaké v Praze v žádném divadle dosud není. Diváci by si mohli během vystoupení vypít kávu či drink u malého stolu. CHCI MÍT NADHLED (3 mil.) - pokud by se povedla kampaň dotáhnout do zdárného konce a vybrat celou částku tedy tři miliony, mohli by diváci mít “nadhled”. Soubor by rád vybudoval elevaci - výškové rozvržení sezení s pěkným výhledem na jeviště.

Zdroj: SMART Communication s.r.o.

Témata článku

Radim Vizváry

Losers Cirque Company

Divadlo BRAVO!

Nový cirkus

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: