Louskáček, vánoční sen - obnovená premiéra v Divadle na Vinohradech

Louskáček, vánoční sen - obnovená premiéra v Divadle na Vinohradech

Louskáček, vánoční sen - obnovená premiéra v Divadle na Vinohradech

Obnovená premiéra výpravného klasického baletu Louskáček, vánoční sen se uskuteční v sobotu 17. listopadu 2018 v Divadle na Vinohradech. Titulní role Klárky a Prince zatančí sólisté Baletu Národního divadla Sophie Benoit a Adam Zvonař. Výtěžek z prodeje vstupenek na prosincová představení tohoto baletu podpoří neziskovou organizaci EDA cz, z.ú., která pomáhá rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením. Inscenace bude uvedena celkem devětkrát.

Postavu strýčka Drosselmeyera ztvární Viktor Svidró. V dalších rolích se představí tanečníci Tanečního centra Praha – konzervatoře a studenti Taneční konzervatoře hlavního města Prahy a mezinárodní baletní školy First International Ballet School. „Jedná se o ojedinělý edukativní projekt. Choreografie je tanečníkům šitá na míru,“ uvádí Veronika Iblová, choreografka a režisérka představení.
Výpravný balet Louskáček, vánoční sen je inspirován dílem romantického spisovatele E. T. A. Hoffmanna (v originále Louskáček a Myší král). Baletní libreto A. Volkova inspirovalo slavného skladatele P. I. Čajkovského. V baletu jsou vylíčeny události kouzelné štědrovečerní noci, kterou putuje Klára s princem Louskáčkem do jeho pohádkové říše a zase zpět ke své rodině.
„Publikum jistě zaujmou precizní výkony sólistů a dalších tanečníků, kteří tančí s velkým nasazením a chutí. Jedná se o projekt, na kterém se potkávají takřka tři generace. Těm nejmladším je pět let a ti nejstarší jsou opravdu vynikající zkušení profesionálové,“ doplňuje Veronika Iblová, ředitelka školy First International Ballet School.

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku

Balet ND Praha

Divadlo na Vinohradech

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: