Moravské divadlo postaví scénu na Výstavišti Flora a bude kočovat po kraji

Vynucený půst se chýlí ke konci. Umělci Moravského divadla chtějí co nejdříve vynahradit divákům to, co jim protiepidemická opatření upírala řadu měsíců – zážitek z živého představení. Na Výstavišti Flora vyroste open-air scéna a na ní se celý měsíc budou střídat soubory činohry, baletu a opery a operety s pozvanými hosty. Dojde také na několik premiér, koncerty a pohádky. Projekt Moravské divadlo na Floře odstartuje 29. května 2021, před začátkem léta čeká herce také další část Kočování po Olomouckém kraji.

Moravské divadlo postaví scénu na Výstavišti Flora a bude kočovat po kraji

Moravské divadlo postaví scénu na Výstavišti Flora a bude kočovat po kraji

Hlediště Moravského divadla se pro veřejnost naposledy otevřelo 11. října loňského roku. „Pandemie nemoci COVID-19 dolehla na celou společnost a z gruntu změnila naše životy. Samozřejmě to velice ovlivnilo naše plány. Nemá však cenu žehrat na osud, snažili jsme se k celé situaci přistoupit jako k příležitosti. S kolegy jsme se naučili využívat online prostor a mnohé aktivity, jako jsou podcasty a talkshow již s námi zůstanou i v normálních časech. Během vynucené pauzy jsme nadále zkoušeli a připravovali premiérové tituly, abychom je uvedli co nejdříve poté, kdy dojde k rozvolnění situace a návratu diváků do hlediště. Jsem moc rád, že se nám podařilo dohodnout se s vedením Výstaviště Flora na realizaci velkorysé venkovní scény. Věřím, že v nabitém a pestrém programu si každý divák najde to své,“ uvedl ředitel divadla David Gerneš.

Divadelní scéna vznikne v části výstaviště s názvem Samba (v blízkosti palmového skleníku) a program na ní odstartuje v sobotu 29. května koncertem Terapie hudbou, který bude věnovaný zdravotníkům Olomouckého kraje. Umělce Moravského divadla bude doprovázet kapela pod vedením Filipa Tailora. O den později se na výstavišti uskuteční program ke Dni dětí. Po představení Čtyřlístek a talisman moci v podání pražského Divadla D5 se dětští návštěvníci i jejich dospělý doprovod mohou zúčastnit speciální baletní dílny. Lákadlem jistě bude i kouzelnický a klaunský workshop.

Poslední květnový večer se představí taneční umění. Soubor baletu uvede projekt s názvem Talentománie. V rolích choreografů se představí členové souboru Rachel Hickey, Chloe Jones, Dita Otevřelová, Alejandro Polo či Marcell Stiedl. „V době, kdy jsme nemohli hrát představení pro veřejnost, jsem chtěl naše tanečníky nějak namotivovat a napadlo mě zpestřit jim přípravu tím, že by si vyzkoušeli práci choreografa a objevili tak v sobě nový talent. Doufám, že to bude zpestření i pro naše diváky,“ uvedl umělecký šéf souboru Michal Štípa. Ten vystoupí v první polovině večera se svou dlouholetou taneční partnerkou z pražského Národního divadla Nikolou Márovou. Společně zatančí ve suitě z Labutího jezera. Milovníkům moderního baletu pak o víkendu 19. a 20. června nabídne soubor baletu hned dvojí uvedení taneční adaptace Lorcovy Krvavé svatby.

Zdroj: Moravské divadlo

Témata článku

Krvavá svatbaMichal ŠtípaNikola MárováTalentománie

Balet Moravského divadla

Výstaviště Flora

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: