MOVE fest 2019 - muž s koženou maskou, Amazonky nebo Radim Vizváry

Amazonky

Amazonky

Radim Vizváry a jeho autorské sólo VIP, Fin v kožené masce, drsné Amazonky Lenky Vagnerové nebo hra s dechem a několika koulemi. Nejen to nabídne šestý ročník mezinárodního festivalu tance, cirkusu a fyzického divadla MOVE fest 2019, který proběhne od 22. do 26. května 2019 v Ostravě na Masarykově náměstí, v Cooltouru a v Domě kultury města Ostravy.

MOVE fest otevře Běžkařská odysea Bratří v tricku. Po Masarykově náměstí se budou na běžkách a na suchu pohybovat dva velmi nápadní muži. Návštěvníci nemusí jen přihlížet, Bratři v tricku je velmi rádi zapojí do svého příběhu. Show je vhodná pro celou rodinu a vstup je zdarma.

Držitel Thálie Radim Vizváry letos do Ostravy přiveze své sólo VIP. Pantomimu doplněnou efektními iluzionistickými prvky, kdy se na jevišti symbolicky pohybuje v nápadném kožichu. Vizváry se v Ostravě ujme i role lektora, doplňuje ředitelka festivalu Jana Ryšlavá: „Pro tanečníky jsme v rámci workshopu připravili techniku mimu, resp. metodu Radima Vizváryho. Nabídneme i choreografické postupy pro současný tanec, a to s Markétou Jandovou. Diváky ovšem neochudíme ani o oblíbené diskuze s performery. Letos to budou ,Dvě deci o tanci‘ s redaktory Tanečních aktualit.“

Festival bude 23. května pokračovat představením Nahkanaama (Kožená maska) Fina Jouni Ruutha. Jedná se o novo-cirkusovou one-man show, která se nebojí černého humoru. Ostrava je jediným místem v České republice, kde bude Nahkanaama k vidění, dětem do 15 let je ale nepřístupná. Naopak všem generacím je otevřeno experimentální pohybové divadlo s názvem Respire v podání dua Cie Circoncentrique (Francie).

Tři studentky HAMU, jež založily soubor Holektiv, uvedou na MOVE festu premiérovou inscenaci Božena. Téměř zapomenutý příběh Boženy Lágerové Peterkové, první české aviatičky. Za svůj sen - stát se pilotkou - bojovala tato odvážná žena v nelehké době. Příběh plný vzletů a pádů autorky prokládají historickými fakty. Naopak sólovým projektem je LeŤ, taneční debut choreografky a performerky Markéty Stránské. Markétě chybí dolní končetina, proto tančí s berlemi a protézou.  Chce inspirovat, jako by říkala, že veškeré limity máme pouze ve své hlavě. Na podobné téma (ovšem z pohledu zdravého člověka) navazuje Kvartet s hudbou Clarinet Factory režisérky a choreografky Terezy Vejsadové. Šestý ročník mezinárodního festivalu tance, cirkusu a fyzického divadla v Ostravě uzavřou Amazonky Lenky Vagnerové v Domě kultury města Ostravy.

Zdroj: MOVE fest

Témata článku

CooltourDům kultury města Ostravy

Multižánrové

MOVE fest

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

SOUVISEJÍCÍ

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: