Noosféra neboli zmrzlinové andante pro tanečníky a fontánu v rámci festivalu Divadelní svět Brno

Pořadatelům mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se podařilo získat výjimku a otevřít divadla. Od 20. do 25. května 2021 se festival se sníženou kapacitou hledišť uskuteční naživo nejen ve venkovních prostorách, ale i ve vybraných brněnských divadlech. Vzhledem k epidemiologické situaci vznikala souběžně online podoba festivalu, která bude zdarma dostupná všem divákům v online prostoru.

Noosféra neboli zmrzlinové andante pro tanečníky a fontánu v rámci festivalu Divadelní svět Brno

Noosféra neboli zmrzlinové andante pro tanečníky a fontánu v rámci festivalu Divadelní svět Brno

„Dlouhé a náročné jednání se vyplatilo a Ministerstvo zdravotnictví se nám rozhodlo udělit výjimku z platných epidemiologických opatření, čímž festivalu coby jednomu z pilotních projektů rozvolňování umožnilo jeho plnohodnotnou realizaci už od prvního dne. Naše velké poděkování za podporu patří i vedení Ministerstva kultury, které vnímá význam festivalu Divadelní svět Brno,“ vysvětluje Martin Glaser, ředitel Národního divadla Brno a festivalu Divadelní svět Brno.

Festival nabídne mimo jiné i hudebně taneční site-specific projekt Noosféra neboli zmrzlinové andante pro tanečníky a fontánu, který proběhne 20. května v 21:00 před budovou Janáčkova divadla. Jde o projekt Baletu Národního divadla Brno ve spolupráci s Divadelním světem Brno, ve kterém ožije prostor piazzetty/parku před Janáčkovým divadlem. V rámci večera budou uvedeny choreografie mladých tvůrců (Kristýna Kmentová, Carolina Isach, Barbora Bielková, Uladzimir Ivanou, Nelka Lazović) v interpretaci členů Baletu NdB na originální hudbu Františka Chaloupky. Součástí, a to nejen jako kulisa, ale i jako aktivní partner tanečníků a hudebníků, bude multimediální fontána.

Zdroj: Divadelní svět Brno

Témata článku

Noosféra neboli zmrzlinové andante pro tanečníky a fontánu

Balet Národního divadla Brno

Tanec

Divadelní svět Brno

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: