Obnovená premiéra Rain Dance divadení skupiny HANDA GOTE Research & Development

Obnovená premiéra Rain Dance divadení skupiny HANDA GOTE Research & Development

Obnovená premiéra Rain Dance divadení skupiny HANDA GOTE Research & Development

Ve čtvrtek 18. ledna 2018 se ve Venuši ve Švehlovce uskuteční obnovená premiéra představení Rain Dance divadelní skupiny HANDA GOTE Research & Development. Diváci mají příležitost navštívit revuální program, jenž se pokouší zkrotit zbloudilé démony starého světa, kteří si v nové době nevědí rady, stejně jako její obyvatelé. Skupinka samozvaných léčitelů a nápravců světa se na scéně uchyluje k čím dál bizarnějším úkonům. Proti rozmáhající se vyprázdněnosti staví povrchní rituály opsané ze sešitů National Geographic a odkoukané z béčkových filmů. Čas plyne a nikde už ani stopy po tajemství. Vždycky ještě ale zbývá čas na příjemnou chvíli s písničkou.

Ze slovníku programátorské hantýrky: „Rain dance"
1. Jakákoliv aktivita mající za cíl vyřešení hardwarového problému při očekávání nulového efektu.
2. Jakýkoliv sled mysteriózních akcí provedený směrem k počítači, za účelem dosažení jistého cíle. Obvykle omezeno na rituály obsahující zaklínání a podobné psychické aktivity. Voodoo programování, černá umění, programování kultu cargo, mávání mrtvým kuřetem, čtení runových znaků z desek tištěných spojů.

Konceptuální světelný design, v rámci kterého Jan Dörner používá jako filtry prázdné láhve od vína, které sám během představení vypije. Představení, které přineslo na scénu „selfie“ dva roky před tím, než se tento výraz stal slovem roku. Představení, které je celé analogové a multimediální, které bude vždy aktuální, neboť poukazuje na mnohé problémy světa. Představení, které se snaží vrátit svět do těch správných kolejí i za cenu černé magie, nebo cinkání na triangl. „Lidi se smějí úkonům, které na scéně provádíme, ale vlastně je myslíme vážně. Tím spíš, že víme, že žádné divadlo svět nezachrání,“ říká tvůrce Robert Smolík.

Zdroj: Venuše ve Švehlovce

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: