Podzimní program Farmy v jeskyni

Navždy spolu! Farma v jeskyni

Navždy spolu! Farma v jeskyni

Divadelní soubor Farma v jeskyni pod vedením režiséra a choreografa Viliama Dočolomanského připravil na začátek října v Centru DOX sérii svých představení pod souhrnným názvem Podzim s Farmou v jeskyni. Toto mezinárodně oceňované studio pro performery, pracující na hranici žánrů fyzického, tanečního a hudebního divadla, se v letošním roce stalo rezidenčním souborem nového multifunkčního sálu DOX+.

„Není to pouze úžasný divadelní zážitek. Je to rána na solar. Všichni ji potřebujeme,“ říká o tvorbě Farmy v jeskyni ředitel Centra současného umění DOX Leoš Válka a dodává: „Centrum DOX a Farmu v jeskyni od počátku spolupráce v roce 2015 spojovaly společné hodnoty i zájem o zkoumání „nepohodlných” témat současnosti: vyloučených sociálních skupin, patologických civilizačních jevů, problému migrace či xenofobie atd. Obě platformy je chápou nejen jako inspiraci k vytvoření uměleckého díla, ale i jako cestu k získávání přímé zkušenosti a rozšiřování prostoru pro osobní rozvoj.“

V rámci Podzimu s Farmou v jeskyni mají diváci možnost navštívit představení, workshopy či diskuze:

Navždy spolu!
2. 10. od 19 h
3. 10. od 19 h (následuje diskuse)
Centrum DOX – Auditorium
Fragmenty absurdního vztahu mezi matkou a dcerou se objevují v kaleidoskopu situací  z jiných životů, žitých bez snahy o rozpoznání vlastního smyslu, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti. Představení vzniklo ve spolupráci se seniory-neherci.
Námět, režie, choreografie: Viliam Dočolomanský.

Workshop tradičních tibetských tanců
4. 10. od 15:30 do 18 h
Centrum DOX – zkušebna DOX+
Téměř každý Tibeťan, který umí chodit, umí i zpívat. A kdykoliv se setkají, tančí. Tanec jako svoboda, kterou jim nikdo nemůže vzít. Tradiční nomádské tance pod vedením tibetského performera Rin Kina, člena souboru Farma v jeskyni. Workshop je otevřen pro všechny zájemce bez omezení věku a předchozích zkušeností.

Tibet now! Umění v exilu
4. 10. od 19 h
Centrum DOX – Vzducholoď Gulliver
Mladá generace tibetských výtvarníků, spisovatelů, fotografů, tanečníků  či filmařů tvoří převážně daleko od svého domova. Stále častěji obrací svou pozornost k otázce, co znamená být Tibeťan. Hostem diskuze ve Vzducholodi Gulliver o současném tibetském umění, literatuře a životě v exilu bude Kate Saunders, spisovatelka a mezinárodně uznávaná odbornice na problematiku Tibetu a Číny, která spolupracovala s Farmou v jeskyni na realizaci výzkumu pro představení Útočiště v Londýně. Prostřednictvím videokonference bude přítomen tibetský básník žijící v Oxforu Darig Thokmay. Diskuzi moderuje Greg Bruno, novinář a spisovatel, autor knihy Blessings from Beijing: Inside China's Soft-Power War on Tibet.

Cesta
5. 10. od 20:30 h
6. 10. od 20 h
Centrum DOX – terasa a Vzducholoď Gulliver
Vzducholoď Gulliver tentokrát poletí na odlehlá místa, kde členové Farmy v jeskyni čerpali inspiraci pro svá představení. Hudba, video a silné obrazy v časosběrném představení uvnitř vzducholodi Gulliver a na střeše DOXu. Ve videoprojekcích se objeví přátelé Farmy v jeskyni z Amazonie, východního Slovenska, Andalusie a severní Brazílie, kteří inspirovali členy souboru svými příběhy, rytmy, tanečními kroky. Skrze písně, fragmenty z představení a videa z cest provede Farma v jeskyni diváky mapou bílých míst, kde se v zapomenutých komunitách předávala zkušenost a poznání, na které už dnes všichni zapomněli. Účinkují členové souboru společně se seniory, studenty, hudebníky, členy Dismanova rozhlasového dětského sboru a jazzovým virtuosem Marcelem Bártou.
Koncept a režie: Viliam Dočolomanský

Útočiště
9. 10. od 19 h
10. 10. od 19 h
16. 11. od 19 h
17.11 od 16 h (v rámci projektu Noc divadel 2018)
Centrum DOX – sál DOX+
Vydat se na cestu. Ze strachu. Bez záruk. Cesty tří lidí se protnou na útěku. Poutají je k sobě pocity úzkosti i odvahy, selhávání a soucitu. Snaží se najít útočiště ve světě, který o ně nestojí. Když se není kam vrátit, procitneme. Představení je věnováno našim přátelům z Tibetu.
Námět, režie, choreografie: Viliam Dočolomanský.

Zdroj: Centrum současného umění DOX

Témata článku

Farma v jeskyni

Centrum současného umění DOX

MultižánrovéTanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: