Praha 3 vypsala tendr na přestavbu bývalých lázní na Dům tance

Radnice Prahy 3 vypsala tendr na přestavbu nevyužívaných bývalých lázní na Žižkově na taneční centrum. Vyplývá to z informací ve věstníku veřejných zakázek. Radnice využije takzvanou metodu design and build, při níž stejná firma zpracuje projekt a ujme se i stavebních prací. Náklady mají být podle dřívějších informací zhruba 276 milionů korun, 188 milionů korun městská část získá z evropského Národního plánu obnovy.

Zdroj: divadlo.cz, Studio REAKTOR

Zdroj: divadlo.cz, Studio REAKTOR

Projekt počítá s vytvořením čtyř tanečních sálů, které budou využívat profesionálové i veřejnost. Centrum nabídne také kurzy, workshopy, vzdělávací semináře a další aktivity. Vzniknou má takzvaný co-workingový prostor, kavárna, administrativní zázemí a dílny pro scénografy a kostyméry.

Žižkovské lázně fungovaly od začátku 20. století a byl v nich jeden velký a dva menší bazény či parní lázně. Lázeňská činnost v nich skončila v roce 1990, následně budova sloužila k několika jiným účelům. V posledních letech je dům prázdný. Městská část záměr přestavby připravuje na základě projektu organizace Tanec Praha, hotovo musí být kvůli podmínkám čerpání evropských peněz do konce roku 2025.

Zdroj: ČTK, divadlo.cz

Témata článku

Praha

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: