Tanec Praha otevírá 19. sezonu PONCE s vyhlídkami vlastní zkušebny a dvou nových grantů EU

Tanec Praha otevírá 19. sezonu PONCE s vyhlídkami vlastní zkušebny a dvou nových grantů EU

Tanec Praha otevírá 19. sezonu PONCE s vyhlídkami vlastní zkušebny a dvou nových grantů EU

Ve středu 18. září 2019 uvítá PONEC – divadlo pro tanec domácí umělce, partnery a příznivce současného tance netradičním způsobem. Svou 19. sezonu zahájí představením nové sezony spojeným se site-specific projektem, který se ponese v duchu podtitulu Ponce: jeden prostor, více názorů. Svůj prostor v něm dostanou jak umělci po léta propojení s touto scénou, tak mladé talenty z řad nedávných absolventů. Tématem nebude nic menšího než svoboda. Svoboda pohybu, svoboda projevu, svoboda myšlenek, svobodný prostor.

„V rámci úvodního večera sezony budou poprvé odhaleny smělé plány na vlastní zkušebnu a zázemí divadla v jeho těsné blízkosti, splněný sen díky vstřícnosti nového partnera,“ říká ředitelka a zakladatelka Tance Praha Yvona Kreuzmannová a dodává: „Výčet umělců, kteří se zapojí, je výmluvný, svou účastí slavnostní večer poctí Barbora Látalová, Tereza Ondrová, Viktor Černický, Markéta Jandová, Lenka Kniha Bartůňková, Sabina Bočková, Johana Pocková, tYhle, Lunchmeat, Martin Talaga, Daniela Voráčková a další.“

V létě Brusel zveřejnil výsledky výzvy na Projekty evropské spolupráce 2019 v rámci programu Kreativní Evropa – Kultura. V kategorii projektů s dobou trvání do 2 let bylo z celkového počtu 300 žádostí podpořeno 87 projektů. Tanec Praha je jedním z nich, a to s projektem Micro and Macro Dance Dramaturgies, který byl vyhodnocen na 17. místě. Nabízí cennou výměnu zkušeností, coaching a profesní růst choreografům i potenciálním tanečním dramaturgům z pěti zemí Evropy (ČR, Itálie, Nizozemí, Švédsko a Kypr).

K tomu Tanec Praha uspěl i v roli partnera projektu Shape It, který se zaměřuje na adaptaci vybraných děl mladých evropských choreografů pro dětského diváka. Leaderem projektu je divadlo The Place v Londýně a projekt byl vyhodnocen na 3. místě. Zapojí partnery čtyř evropských zemí (Velká Británie, ČR, Itálie a Finsko).

„Je to velké ocenění práce celého týmu. Dostáváme řadu nabídek na vstup do chystaných EU projektů a pečlivě vybíráme, co je největším přínosem pro naši taneční scénu. Jsme členy dvou sítí (IETM, EDN), jedné platformy (Aerowaves) a partnery dvou víceletých evropských projektů (Be SpectACTive! a Dancing Museums), takže jsme šli loni ‚pouze‘ do dvou malých projektů, které přesně vystihují potřeby naší scény,“ dodává Kreuzmannová.

Zdroj: Tanec Praha z.ú.

Témata článku

opening

Divadlo Ponec

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: