Ufftenživot chystá v Divadle NoD premiéru Words of Apology

Ufftenživot chystá v Divadle NoD premiéru Words of Apology

Ufftenživot chystá v Divadle NoD premiéru Words of Apology

Words of Apology je v pořadí pátý autorský projekt českého souboru Ufftenživot, jehož premiéra proběhne 7. října 2019 v Divadle NoD. Inscenace fyzického divadla, ve které nezáleží na tom, jestli se tančí nebo mluví - je to jedno. Jiří Šimek a Tanečník Jiřík navazují na předchozí spolupráci na inscenaci NEBOJ_Aneb show tanečníka Jiříka, aby spolu prozkoumali králičí noru pohybu, tance, slova a poezie, s cílem vytvořit prostor, ve kterém se budeme moci v klidu a bezpečně soustředit na sebe a na sebe navzájem.

Na začátku roku 2018 začal proces vzniku této inscenace, a to díky Magdě Faltové, ředitelce organizace SIMI (Sdružení pro integraci a migraci), a jejím zkušenostem s online nenávistí. Toto setkání bylo prvním pomyslným kouskem domina, který rozpoutal řetězovou reakci, na jejímž konci je inscenace Words of Apology. Celým procesem tvůrčí tým provázely tyto otázky: Do jaké míry formuje naše chování platforma, kterou používáme ke komunikaci? Do jaké míry nás formuje město, ve kterém žijeme? Do jaké míry nás formuje „status quo? Tato inscenace je pokus o to, jak najít sám sebe ve světě, který vrní, pípá, vibruje a zahlcuje. Jak najít sám sebe ve světě, který nechce, abychom se soustředili.

„Kde by se všichni měli zastavit, jdou, jdou a nikam nedojdou.” (Tanečník Jiřík)

Inscenace byla vybrána na základě rezidenční výzvy, kterou již pravidelně vypisuje Divadlo NoD pro nezávislé projekty autorského divadla. Vybraným projektům, které se posléze stávají součástí repertoáru Divadla NoD, nabízí divadlo prostory ke zkoušení a veškeré produkční, technické a propagační zázemí.

Zdroj: Divadlo NoD

Témata článku

Jiří ŠimekWords of Apology

Ufftenživot

Divadlo NoD

Multižánrové

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: