Divadlo NoD

Cirkopolis zahájí žonglér Wes Peden

Po loňském #cirkusuzasklem a letní outdoorové verzi přináší 9. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis program plný zahraničních i domácích umělců. O zahájení festivalu se postará nejpopulárnější žonglér současnosti a držitel nespočtu...

Words of Apology – Zpověď bez cenzury

Divadelní uskupení Ufftenživot představilo v prostoru NOD premiéru s názvem Words of Apology. Sára Arnstein a Jiří Šimek, herecké jádro skupiny, uvedli od roku 2013 již pět autorských inscenací. 

MEA CULPA – „Who gave you freedom?“

Divadelně pohybový nezávislý soubor Divadlo Continuo jistě netřeba čtenářům Tanečních aktualit rozsáhle a detailně představovat. Svou tvůrčí poetikou spletenou ze synkreze žánrů pohybového divadla, loutkového...

Královna víl / Fairy Queen – Fyzické ataky bez emocí

Umělecký šéf souboru 420PEOPLE Václav Kuneš se rád noří do lidské psýchy a slovy neuchopitelných prožitků. Jakožto bývalý tanečník v Nederlands Danse Theater za časů Jiřího Kyliána pracoval na abstraktních dílech skýtajících niterná sdělení.

Resolution – Divadlo budoucnosti

Linhartova nadace založila v roce 1992 dnes již kultovní klub Roxy v pražské Dlouhé ulici. V letošním roce si tak hudební scéna připomíná dvacet čtyři let své existence a jako každý rok pořádá narozeninové oslavy, festival BE24.

Enola aneb Butó na hrazdě

Eliška Brtnická uvedla 9. února 2016 v Experimentálním prostoru NoD premiéru autorského představení Enola, kterého se zhostila jako autorka, choreografka a jediná interpretka zároveň.

Co nového na ProARTu v Praze?

Již 12. ročník mezinárodního uměleckého festivalu spojeného s množstvím workshopů organizují v letních měsících v Brně a Praze jeho spiritus agens Martin Dvořák, český tanečník žijící a tvořící také v Rakousku a jiných zemích, a jeho stálá produkční spolupracovnice Alena Pajasová. 

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE