V polské Bytomi proběhla X. Mezinárodní choreografická soutěž

V polské Bytomi proběhla X. Mezinárodní choreografická soutěž

V polské Bytomi proběhla X. Mezinárodní choreografická soutěž

Ve dnech od 25. do 28. ledna 2018 proběhla v polské Bytomi X. Mezinárodní choreografická soutěž studentů baletních škol v kategorii od čtrnácti do devatenácti let.  Soutěž se koná každé dva roky pod patronací polského Ministerstva kultury, wojwodské a městské správy. Soutěže se zúčastnili studenti z Polska, Slovenska, Maďarska, Ukrajiny a České republiky.

Porota ve složení  Katarzyna Aleksandra-Kmiec (předsedkyně), Robert Bondara, Wieslaw Dudek, Aleksandra Dziurosz, Jacek Przybylowícz, Bozena Kociolkowska a Jaroslav Slavický zhlédla v prvním kole padesát jedna choreografií.  Do druhého kola postoupilo třicet čtyři děl, do finále pak devatenáct. „Je potěšitelné, že v tak početně zastoupené soutěži se neztratili studenti Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Filip Martinký, student 7. ročníku, získal druhou cenu za choreografii Strange fruite a Adriana Štefaňáková, studentka 6. ročníku, Čestné uznání za One Person na píseň Je suis un soir d'été Jacquese Brela. Součástí ocenění je také pozvání oceněných studentů na další vystoupení  v Lodži, Bytomi a ve Varšavě,“ dodávají zástupci Taneční konzervatoře hl. m. Prahy.
Na slavnostním galakoncertu ve Slezské opeře v Bytomi byla soutěž pojmenována po významné polské tanečnici a choreografce Boženě Kociolkowské, díky jejíž iniciativě se v roce 2005 konal první ročník. V rámci soutěže proběhla i teoretická konference, která byla věnována různým aspektům tanečního vzdělávání, prevenci, ochraně zdraví a taneční tvorbě.

Zdroj: Taneční konzervatoř hl. m. Prahy

Témata článku

Polsko

Tanec

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: