Václav Kuneš chystá se 420PEOPLE celovečerní představení Mirage

Václav Kuneš chystá se 420PEOPLE celovečerní představení Mirage

Václav Kuneš chystá se 420PEOPLE celovečerní představení Mirage

Tanečník a choreograf Václav Kuneš tvoří pro soubor 420PEOPLE, jehož je uměleckým ředitelem, novou inscenaci Mirage. Zkoušky probíhají na Nové scéně Národního divadla, kde se 16. října v rámci mezinárodního festivalu 4+4 dny v pohybu uskuteční premiéra. Václav Kuneš se inspiroval stand-up komediemi, zejména Jimmyho Fallona, Davea Chappella, Omida Djalili, Mitche Fatela či Robina Williamse, a vytvořil dílo, které má oscilovat mezi humorem a palčivými otázkami, které míří do nitra těch, kdo stojí na jevišti a snaží se rozesmát publikum. Performance na jevišti jako forma psychoterapie nebo vykrádání sebe sama a zrada na vlastních emocích? Co se skrývá za zdánlivou ladností a lehkostí tanečníků, kterou divák mnohdy obdivuje? Kam až je tanečník ochotný zajít pro svůj pocit dokonalosti? Tyto otázky si choreograf klade a diváci se mohou zatím jen dohadovat, jaké nabídne odpovědi. „Je to jako projížďka na horské dráze. Chvíli euforie, chvíli strach, rozklepané nohy, ale chceme to znova a znova... Inscenací Mirage chci lidi pobavit, chci, aby alespoň na chvíli dokázali v divadle zapomenout, ale vzápětí je chci velmi rychle uvést do reality, která třeba už není tak růžová,“ říká Václav Kuneš.
Autorem hudby k Mirage je kanadský hudebník Owen Belton. Kostýmy vytváří mladé české design studio Chatty návrhářek Anny Tuškové a Radky Sirkové, mimo jiné držitelek Ceny Designbloku 2011. Součástí realizačního týmu je také dramaturg Lukáš Jiřička a další. „Spolupráce na přípravě nové inscenace je zatím ideální,“ podotýká Václav Kuneš. A to přestože probíhá často na dálku, prostřednictvím moderních komunikačních technologií – Owen Belton žije v Kanadě a Václav Kuneš pracovně cestuje po celém světě.

420PEOPLE
– prestižní taneční soubor, který na přelomu let 2006/2007 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs, soubor 420PEOPLE je však zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény.

Témata článku

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: