Kulturní Netflix? Marquee TV je knihovnou plnou tance

Marquee TV funguje již od roku 2018, ale teprve s nástupem globální pandemie zažívá skutečný boom. Jen během letošního března a dubna vzrostl počet předplatitelů pětkrát až šestkrát. Marquee TV funguje na podobném principu jako streamovací platforma Netflix a nabízí rozsáhlou taneční knihovnu.

Kulturní Netflix? Marquee TV je knihovnou plnou tance

Kulturní Netflix? Marquee TV je knihovnou plnou tance

Mezi základní kategorie snímků Marquee TV patří činohra, současný tanec, klasický tanec, opera a dokumentární filmy. V klasickém tanci je možné vybírat zejména podle jednotlivých souborů, v případě současného tance například podle národnosti choreografa. Svou záložku má na Marquee TV také Jiří Kylián.  Předplatné stojí v přepočtu necelých dvě stě korun měsíčně.

Provozovatelé Marquee TV jsou přesvědčeni, že budoucnost tance je v digitálním světě. „Digitální podoba tance není jen rychlou záchranou,“ řekla spoluzakladatelka projektu Kathleya Afanador pro deník The Washington Post. „Jedná se o zásadní složku celkové byznysové strategie, která si zaslouží pozornost,“ myslí si.

Streamovací platforma svou nabídku popisuje jako „vysoce kvalitní záznamy“, které jsou pořizovány několika kamerami pod dohledem režisérů zvyklých na převádění živého umění na plátno. Ve většině případů získala Marquee TV práva na již existující filmy, v budoucnu se ale chce intenzivněji podílet na jejich vzniku a produkci. Prvním projektem, u jehož zrodu Marquee TV stála, je tanečně-divadelní zpracování Gogolova Revizora. Ujali se ho choreografové Crystal Pite a Jonathon Young.

Témata článku

MultižánrovéTanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

květen 2021

Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7 8 9
10 11 12
13
14 15 16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31 1 2 3 4 5 6
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: