Lenka Vagnerová & Company uvedou oceňované představení Gossip. Ke zhlédnutí bude 24 hodin

Soubor Lenka Vagnerová & Company uvede ve čtvrtek 19. listopadu oceňované představení Gossip, které mělo premiéru v roce 2015. K dispozici bude 24 hodin a vstupenky je možné pořídit za 150 korun přes síť GoOut.

Gossip. Foto: Lenka Vagnerová & Company.

Gossip. Foto: Lenka Vagnerová & Company.

„Drby, plané řeči, pomluvy, dezinformace či fámy jsou cross-kulturním fenoménem lidstva. Síla a údernost slova vypuštěného ve formě pomluvy má mnohdy větší moc než zbraň,“ píše se v anotaci představení. „Šíří se velkou rychlostí, nedá se jí bránit, může snadno zranit, diskreditovat, otočit život na ruby, a to bez jediného fyzického kontaktu,“ pokračuje popis.

Company zve na představení, jehož choreografii vytvořila Lenka Vagnerová a hudbu k němu složil Ivan Acher. Scéna a kostýmy pocházejí z dílny Jakuba Kopeckého a Jany Morávkové. „Uvidíte přední tanečníky a herce české scény, na které jsme náležitě pyšní,“ slibuje soubor. „Při zakoupení vstupenky na toto představení dopřejete zážitek nejen sobě, ale pomůžete udržet nezávislý tanečně-divadelní soubor v jeho činnosti v této nelehké době,“ dodává.

Inscenace Gossip měla premiéru před pěti lety v La Fabrice, a získala mimo jiné dvě nominace na Cenu Thálie. „Společnost se baví. Bojují chlapi mezi sebou o nějaké banální prvenství? Často jen zbytečné kecy a pomluva vedou k brutalitě. Rozjařená společnost si servíruje pečená kuřata. Lámou a utrhávají kosti a klouby od sebe a hlučně je hltají, požírají,“ vylíčila představení recenze Tanečních aktualit.

Témata článku

Gossiptanec on-line

Lenka Vagnerová & Company

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: