Premiéra tanečních filmů Dark Horse a Roselyne

Pandemický rok se stal příležitostí vdechnout filmový život dvěma výjimečným choreografickým počinům české taneční scény, a festival tanečních filmů se ocitl v roli producenta tohoto počinu. Stalo se tak díky podpoře Ministerstva kultury ČR.

Premiéra tanečních filmů Dark Horse a Roselyne

Premiéra tanečních filmů Dark Horse a Roselyne

Do formátu dance for camera je převedeno autorské sólo Cécile Da Costa Roselyne a sólová choreografie Lenky Vagnerové Dark Horse s Fanny Barrouquére v hlavní roli. Oba filmy jsou krátkými obrazovými destiláty hodinových choreografií, pokusem zasadit semínko inscenace a nechat vyrůst film.

Režie Roselyne se ujala Tereza Vejvodová, která už má s tvorbou dance for camera filmů zkušenosti – natočila např. autorský snímek Delimination s Markétou Jandovou v hlavní roli. Režisérem Dark Horse je Tomáš Polák, pro nějž je práce na tanečním filmu sice první podobnou zkušeností, ale s Lenkou Vagnerovou už dříve pracoval na dokumentu k představení Amazonky. Celý proces z Londýna po zoomu mentorsky zaštiťuje David Hinton, legenda žánru tanečního filmu a dlouhodobý spolupracovník FTF.

Premiéra těchto dvou snímků proběhne 11. února 2021 od 19:30 na Facebooku.

Témata článku

Cecile da CostaDark HorseRoselyne

Lenka Vagnerová & Company

Tanec

Festival tanečních filmů

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: